Sınava Yönelik Ders Müfredatı Kalkacak

Salı, 30 Ekim 2012, 20:08 | Eğitim ve Öğretim | 0 Yorum
by admin

Ortaokulda TEOG , Ortaöğretim YGS ve LYS derken öğrenciler şu ana kadar , sürekli sınavlara yönelik eğitime tabi tutulurlardı. Sistem değişiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul türlerinin azaltıldığı ve sınav odaklı olmayan müfredat dönüşüm programını aralık ayının sonuna kadar tamamlayacak.

sınava yönelik müfredat

28445 Sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de Yayımlanan 2013 Yılı Programı’nın ”Eğitim Sistemi’nin Geliştirilmesi” bölümünde düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, yeni fikirlere açık, özgüven ve sorumluluk duygusuna sahip, demokratik değerleri ve milli kültürü özümsemiş, farklı kültürleri yorumlayabilen, paylaşıma ve iletişime açık, sanat ve estetik duyguları güçlü, bilgi toplumu gereklerini haiz bireyler yetiştirmenin amaçlandığı belirtildi.

MEB, aralık ayı sonuna kadar müfredat dönüşüm programını tamamlayacak.

Genel ortaöğretim ve mesleki ve teknik orta öğretim, okul türü yerine program çeşitliliğine göre yeniden oluşturulacak.

Daha önce yapılandırmacı ve karma eğitim adı altında farklı anlayışları eğitim sistemimize dahil eden bakanlık , şimdi de okullarda verilen sınav merkezli eğitimi ve öğretimi kaldırıp farklı bir sistemi deneyecek.

E okul

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.