Sonbahar Mevsimi İle İlgili Kompozisyon Yazı

Salı, 14 Şubat 2012, 19:31 | Bilgi Paylaşımı | 3 Comments
by admin

 

Sonbahar Mevsimi Kompozisyonu , Sonbahar Mevsimi ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar , Sonbahar Mevsimi Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Sonbahar, yaz ve kış mevsimleri arasında yaşanan dört mevsimden biridir. Her iki yarım kürede ayrı zamanlarda yaşanmakla birlikte kuzey yarım kürede ve dolayısıyla ülkemizde Eylül, Ekim, Kasım aylarını kapsar.

Güz, hazan olarak da adlandırılan sonbahar, gündüzlerin kısalıp gecelerin uzadığı, güneşin etkisinin daha az hissedildiği, serin, yağışlı günlerin arttığı, ağaçların yapraklarının sararıp döküldüğü, otların kuruduğu, göçmen hayvanların daha sıcak yerlere gitmek için göç hazırlığına başladığı, kış uykusuna yatan hayvanların bu dönem için hazırlık yaptığı, meyve ve sebze çeşitliliğinin yaz meyve ve sebzelerinden kış çeşitliliğine döndüğü yazdan kışa geçiş mevsimidir.

Sizler de Elinizde Bulunan ya da Kendi Yazdığınız Trafik İle İlgili Kompozisyonlarınızı ve Yazılarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Paylaşarak Bizlere Ulaştırın… Bu Sayfada Yayınlayalım

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sonbahar Mevsimi İle İlgili Kompozisyon Yazı"

  1. selma dedi ki:

    sizi çok seviyorum teşekkürler gösterdiğiniz için kompozisyon

  2. selen dedi ki:

    cok guzel arkadasım bunu yazıp sınıfta okudu alıntı degıl dedı

  3. ali dedi ki:

    çok güzel, şimdi ben de yazıp buraya ekleyeceğim. Teşekkürler kompozisyon için :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.