Sözün Büyüsü Kitap Özeti Kısa

Sözün Büyüsü özeti

Sözün Büyüsü özeti kısa

Sözün Büyüsü kitabının özeti

 

Sözün Büyüsü kitabının özeti aşağıda verilmiştir ;

Sırrı Er, sunduğu programlarda temiz, akıcı, doğru ve güzel Türkçesiyle dikkatleri üzerine çekiyordu. Türkçe’ nin güçlü söz dağarcığını konuşmalarına yansıtıyor, kelimeleri hakkıyla telâffuz ediyordu.
Sırrı Er bildiğiyle de yetinmiyor sürekli olarak araştırıyor, sözlüklere bakıyor, kaynaklarda bulamadığını ustalarına, bazen de bizlere soruyordu. Sırrı Er’in başarılı bir spiker ve sunucu olarak bugünlere gelmesinde başta Mesut Mertcan olmak üzere bu mesleğin önde gelen ustalarının emeği, çabaları da bulunmaktadır. Ama ulaştığı bu noktada Sırrı Er’in ana dilimiz Türkçe’ ye olan sevgisi ve saygısı, Türkçe’ ye gösterdiği özen yatmaktadır. Sırrı Er, mesleğinin temeli olan Türkçe’ yi daima el üstünde tutmuş, Türkçe’ yi kirletmemiş, Türkçe’ ye özen göstermiştir.

Değerli spiker ve sunucu Sırrı Er’i bu başarılı çalışması dolayısıyla kutluyor, daha nice başarılı eserlere imza atmasını diliyorum. Bir başka dileğim de radyo ve televizyonlarımızda Sırrı Er gibi Türkçe’ ye özen gösteren, spikerlerin, sunucuların artması. Çünkü doğru ve güzel Türkçe onlar sayesinde radyo ve televizyonlarda yaşıyor, kulaklarımıza ulaşıyor.

Teşekkürler Sırrı Er, elleriniz dert görmesin, eksik olmayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir