Sportoto Süper Lig Play Off Sistemi Nedir Nasıl Olacak 2011 2012

Pazartesi, 1 Ağustos 2011, 4:26 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Tarihi Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) olağanüstü toplantısı sona erdi. Toplantıdan 2016 2017 Sportoto Süper Ligi İçin Play Of sisteminin uygulanması kararı çıktı. 2016 2017 sezonunun şampiyonu birincilik usulüne göre değil , lig bitiminde ilk 4 sıradaki takımların birbirleriyle yapacakları paly off maçlarının sonucuna göre belli olacak. Amaç şike ihtimali minimuma indirmek. İşte o tarihi toplantıdan satır başları:

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, “Ligde Play-Off sistemi geçerli olacak. Bu sezon bu sistemi deneyeceğiz ve eksik tarafları varsa gidermeye çalışacağız. Önümüzdeki sene vazgeçebiliriz de. Kulüplere ekonomik katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Futbolu daha cazip hale getirmeyi istiyoruz.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, ligde bu sezon Play-off sisteminin uygulanacağını açıkladı.

Federasyon’un İstinye’deki merkez binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aydınlar, şunları söyledi;

“Bugün yoğun bir toplantı trafiği yaşadık. Bildiğiniz gibi kulüplerimizle yeni sistemi paylaştık. Önümüzdeki dönem maçların yayını için yayıncı kuruluş ile mutabakata varıldı. 2016 2017 sezonunda play-off play-off sistemi geçerli olacak. Bunu deneyeceğiz. Kalıcı olacağını umuyoruz. Olumsuz taraflarını düzeltmeye çalışacağız. Gelecek yıllarda belki vazgeçilebilir ancak biz bunun renk getireceğine inanıyoruz. Kulüplerin daha fazla gelir elde edeceğini düşünüyoruz. Futbolu daha cazip hale getirmeyi istiyoruz.”

Play-off sisteminin TFF tarafından oluşturulduğunu ve kulüplere götürüldüğünü vurgulayan Mehmet Ali Aydınlar, “Tüm kulüpler bu fikri memnuniyetle karşıladı ve onayladı. Galatasaray’ın bazı çekinceleri var. Bu sistemin futbolumuz için yeni bir soluk getirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Play Off Nedir 2016 2017, Sportoto Süper Ligde Uygulanacak Play Of Sistemi Hakkında Bilgi, Sportoto Süperlig Şampiyonu Playoff Sisteminde Nasıl Belirlenecek 2016 2017, Play Off Uygulamasında İlk Kaç Takım Play of’a Kalacak 2016 2017,Play off Nasıl Olacak Ne Zaman Geçerli Olacak sorularının cevabını öğrendiniz.

DHA – 24 Ağustos 2011

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.