Sporun Faydaları ile İlgili Kompozisyon

Çarşamba, 4 Haziran 2014, 4:47 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Sporun Faydaları Hakkında Yazı, Sporun Faydaları ile İlgili Kompozisyon

Spor insan sağlığı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Yapılan araştırmalar spor yapan insanların yapmayanlara göre çok daha sağlıklı olduklarını göstermektedir. Spor yapan kişiler hem daha az hastalanmakta hem de hücrelerini yenileyerek daha genç kalabilmektedirler.

Spor yapmak özellikle kalp sağlığı açısından çok faydalıdır. Her gün çeşitli yerlerde doktorlar spor yapmanın faydalarını anlatmaktadırlar. Hiçbir şey yapılmasa da her gün tempolu yürüyüş yapmak her insanın mutlaka yapması gereken şeylerin başında gelmektedir. Spor yapan kişiler ayrıca alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan da uzak durarak sağlıklı bir yaşa için yapılması gerekenleri yapmaktadırlar.

Özellikle çocuklar açısından sporun faydaları çok fazladır. Çocuk bu sayede hem bedensel gelişimini sağlıklı şekilde sürdürebilmekte hem de spor yaparken çeşitli arkadaş gruplarıyla etkileşime geçebilmektedir. Spor bu özelliğiyle de hem çocukların hem de diğer insanların sosyalleşebilmelerini sağlar.

Sporun Faydaları Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sporun Faydaları ile İlgili Kompozisyon"

  1. ANNEN dedi ki:

    tÜRKÇEMİZE SAHİP ÇIKMAYALIM

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.