Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerini Kullanarak Kısa Bir Öykü

Salı, 20 Mayıs 2014, 23:02 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerinin İçinde Geçtiği Hikâye, Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerini Kullanarak Kısa Bir Öykü

Kış mevsimi gelip çatmış her yeri kar kaplamıştı. Ali evininin bahçesinde kardan adam yapıp, arkadaşları ile kartopu oynuyor bahçedeki suların buz tutmasını şaşırarak izliyordu. Kış mevsimi çocuklar için oldukça eğlenceli geçiyordu.

Kış mevsimi çocuklar için eğlenceli iken çalışan insanlar ve anne babalar ise bu mevsimin zorlukları mücadele ediyorlardı. Her yerde tarifsiz bir soğuk ve yağan kar ısınma sorununu beraberinde getiriyor ve kapanan yollar ulaşımı olumsuz etkiliyordu. Eğlenen çocuklar bu zorluklardan habersiz hayatlarına devam ediyorlardı.

Bir süre bu soğuklarla mücadele eden insanlar baharın gelmesi ile birlikte rahat bir nefes aldı. Yağan kar yerini bahar yağmurlarına bırakmış ve doğa beslendiği sularla yemyeşil bir hale bürünmüştü. Isınan hava ile birlikte buharlaşan sular bir süre sonra tekrar yağmur olarak yeryüzüne dönecek ve doğa doğal dengesini sürdürmeye devam edecekti

Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcükleri İle İlgili Hikâye Örneği Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerini Kullanarak Kısa Bir Öykü"

  1. AidaRiko dedi ki:

    Kardeşimin ödevine çok iyi yaradı teşekkürler. :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.