Suni Solunum Nasıl Yapılır

Pazar, 1 Aralık 2013, 22:59 | Genel | 2 Comments
by onur

Suni Solunum Nasıl Yapılır Kısaca

Hava yolunu açmak için gereken pozisyon olan başın geriye götürülmesi ve çenenin açılması işlemi yapılır. Kimi vakalarda daha bu pozisyona getirir getirmez solunum başlayabilir. Başlamamışsa hemen suni solunuma geçilir. Kişinin burun delikleri ilkyardımcı tarafından sıkılarak kapatılır.

İlkyardımcı derin bir nefes aldıktan sonra kendi ağzını hastanın ağzının üzerine konumlandırarak kuvvetli bir biçimde üfler. Hava yolu açık durumda ise kişinin göğüs kafesi bu aşamada şişer. Kaza geçiren kişinin kalbi çalışmakta fakat solunum görevi yerine getirilememekteyse dakika başına 12-16 kere olacak biçimde suni solunum uygulanır.

suni solunum

Suni Solunum Nasıl Yapılır Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Suni Solunum Nasıl Yapılır"

  1. myvac dedi ki:

    Food a few plant occasionally material may be preserved on the indifference part of desiccation in very persistently run causing areas

  2. prostosi dedi ki:

    The a little above multivariate techniques are each and all pretty linear as with well a true model is calculated using linear combinations

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.