Tarihi Eserleri Korumak Yurttaşlık Görevidir Konulu Kompozisyon

Çarşamba, 30 Aralık 2015, 15:06 | Genel | 1 Yorum
by tayyar

Tarihi eserleri korumanın önemi, bu yazımızda sizlere tarihi eserleri koruma ile ilgili kısa yazı kompozisyon örneği paylaşıyoruz.

Tarihi eserler gerek kendi geçmişimizi gerekse bizden önce bu topraklarda varlığını sürdürmüş nice medeniyetin izlerini taşıdığı için büyük bir öneme sahiptir. Bu eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması bizim için en birinci vatani görev olmalıdır. Çünkü tarih bilinciyle yetişmeyen, geçmişten ders almayan ve tarihini bilmeyen toplumlar yönsüz ve bilinçsiz bir şekilde yaşar, bu yüzden birbirlerine tam olarak bağlanamaz. Tarih bilincini geliştiren maddi unsurlar ise tarihi eserlerdir. Bu eserleri en iyi şekilde muhafaza etmeliyiz.

Bunun yanı sıra tarihi eserler ülkemize turizm açısından önemli bir kazanımdır. Tarihi eserleri görmek için gelen turistler ülkemizde yaptıkları harcamalar sayesinde ülkemizin ekonomisini geliştirir. Yani tarihi eserlerin sadece manevi değil böyle bir maddi boyutu da vardır. Tarihi eserler sayesinde ülkemiz turizm açısından dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu dereceyi korumak adına bizim de tarihi eserlere önem vermemiz gerekmektedir.

images (2)

Tarihi Eserleri Korumanın Önemi Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Tarihi Eserleri Korumak Yurttaşlık Görevidir Konulu Kompozisyon"

  1. Dicle dedi ki:

    Çok güzel omüş elinizesalık

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.