Tek Dersten Kalan Lise Son Sınıf Öğrencilerine Ek Sınav Hakkı 2011

Cumartesi, 17 Eylül 2011, 9:24 | Gündem | 1 Yorum
by admin

Tek dersten kalan öğrencilere müjdeMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, tek dersten başarısızlığı nedeniyle mezun olamayan son sınıf öğrencilerine sınav müjdesi verdi. Ayrıntılar şöyle:

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer imzasıyla, ‘Tek Ders Sınavı’ konulu bir genelge yayınlandı. Dinçer genelgede, ortaöğretim kurumlarının 2010-2011 eğitim-öğretim yılı başarı durumları ile ilgili yapılan değerlendirmede; az sayıda da olsa son sınıf öğrencilerinin tek dersten başarısızlıkları sebebiyle  mezun olamadıklarını tespit edildiğine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2011 eylül ayında gerçekleştirilen sorumluluk sınavları ile ilgili genelge doğrultusunda yapılan sınavlardan sonra tek dersten başarısızlığı nedeniyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan son sınıf öğrencilerinin, başarısız dersinin hangi sınıfa ait olduğuna bakılmaksızın valiliklerce belirlenecek tarihlerde sınava alınacaklarını duyurdu.

Cihan – 17 Eylül 2011

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Tek Dersten Kalan Lise Son Sınıf Öğrencilerine Ek Sınav Hakkı 2011"

  1. Pelin dedi ki:

    Merabalar lise son sınıf öğrencisiyim 11 sınıftan kalan sorumluluk sınavım var 1 tane mezun oldum ve diplomayı alamadım bu konuda bilgilerinizi bekliyorum.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.