Teknoloji Zararlıdır Münazara Savunması

Pazar, 13 Mayıs 2018, 19:03 | Ödev | 2 Comments
by ozge2017

Bu yazımızda, sizlere Teknoloji Zararlıdır Münazara Savunması Kısaca bu konu hakkında bir yazı örneği sunacağız.

teknoloji ile ilgili görsel sonucu

Bizlere her geçen gün sundukları ile hayatlarımızı etkileyen, bizleri büyüleyen teknoloji. Günümüzde, yaşamımız öylesine bir hal aldı ki yüzyıllardır teknoloji olmadan yaşayan insan, artık elektrik olmadan tek bir an bile geçiremez hale geldi. Böyle bir durumda, teknolojinin bizleri bağımlı yaptığını söylemek gerekmez mi?

Teknolojinin bizlere çok şey getirdiği doğru olabilir ancak bizlerden götürdüğü şeyler de azımsanamayacak kadar azdır. Örneğin cep telefonlarının getirdiği haberleşme avantajının karşılığında bizlerden arkadaşlık ilişkilerimizi, aile ilişkilerimizi talep etmiş ve bu kavramlar git gide önemini kaybetmiştir. İnsanlar, birbirlerinin yüzlerine sıcak ve samimi bir gülümseme kondurmak yerine cep telefonlarından, arada hiç bir etkileşim olmadan birbirleriyle iletişim kurmaya çalışmakta, ve insani erdemler gibi alanlarda çoğu zaman sınıfta kalmaktadır.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Teknoloji Zararlıdır Münazara Savunması"

  1. Zeynep naz dedi ki:

    çok beğendim

  2. Zeynep naz dedi ki:

    çok beğendim yarın da zaten münazara yarışması yapacağız o yüzden bu da benim için ön bilgi oldu. hazırlayana çok teşekkür ederim.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.