Teknolojinin Zararları İle İlgili Münazara

Pazartesi, 20 Mayıs 2019, 23:35 | Genel | 7 Comments
by ozden

Teknolojinin Zararları Hakkında Bilgi, Teknolojinin Zararları İle İlgili Münazara

Teknoloji şüphesiz ki hayatımız için oldukça faydalıdır. Ancak teknolojinin yararları kadar zararları da mevcuttur. Bu zararlar insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok iş makineler ile yapılamaya başlanmış bu da insan gücüne olan gereksinimi azaltmıştır. İnsan gücüne olan ihtiyaç azalınca da işsizlik çok önemli bir sorun olarak toplumları tehdit etmeye başlamıştır.

Teknolojik aletlerden yayılan zararlı ışınlar sağlığımızı tehlikeye sokmaktadır. Bu ışınlar sebebiyle pek çok hastalık ve tümörler vücudumuzda baş göstermektedir.

Teknolojik aletlere aşırı düşkünlük insanlarda bağımlılığa sebep olur. Örneğin günümüzde gençler ve çocuklar zamanlarının büyük çoğunluğunu televizyon ya da bilgisayar karşısında geçirmektedir. Bu da onların sosyal anlamda gelişimlerini engellemekte ve yeteneklerini köreltmektedir.

Ayrıca teknolojik aletlerin kullanımı çevreye de zarar vermektedir. Başta küresel ısınma olmak üzere pek çok çevre sorunu teknolojik aletler tarafından tetiklenmektedir.

Teknolojinin Zararları Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Teknolojinin Zararları İle İlgili Münazara"

  1. zekiyimabi dedi ki:

    İyi misiniz ya bundan iyi yüzlerce site var bu çok yetersiz

  2. Muhammed Akif Arslan dedi ki:

    Aynen süper

  3. ssencer dedi ki:

    saolllllllllllllllllll çok saollllll çok işime yaradı bir sürü siteye baktım ama seniıngin yazdığıni gibisin bulamadım

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.