Teknolojinin Zararları İle İlgili Münazara

Pazartesi, 21 Nisan 2014, 21:50 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Teknolojinin Zararları Hakkında Bilgi, Teknolojinin Zararları İle İlgili Münazara

Teknoloji şüphesiz ki hayatımız için oldukça faydalıdır. Ancak teknolojinin yararları kadar zararları da mevcuttur. Bu zararlar insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok iş makineler ile yapılamaya başlanmış bu da insan gücüne olan gereksinimi azaltmıştır. İnsan gücüne olan ihtiyaç azalınca da işsizlik çok önemli bir sorun olarak toplumları tehdit etmeye başlamıştır.

Teknolojik aletlerden yayılan zararlı ışınlar sağlığımızı tehlikeye sokmaktadır. Bu ışınlar sebebiyle pek çok hastalık ve tümörler vücudumuzda baş göstermektedir.

Teknolojik aletlere aşırı düşkünlük insanlarda bağımlılığa sebep olur. Örneğin günümüzde gençler ve çocuklar zamanlarının büyük çoğunluğunu televizyon ya da bilgisayar karşısında geçirmektedir. Bu da onların sosyal anlamda gelişimlerini engellemekte ve yeteneklerini köreltmektedir.

Ayrıca teknolojik aletlerin kullanımı çevreye de zarar vermektedir. Başta küresel ısınma olmak üzere pek çok çevre sorunu teknolojik aletler tarafından tetiklenmektedir.

Teknolojinin Zararları Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.