Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Perşembe, 7 Nisan 2011, 18:48 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Üniversite sınavına hazırlanan ve Tekstil Geliştirme ve Pazarlama bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:

Bu programda belirli niteliklere sahip tekstil ürünlerinin geliştirilmesi ve pazarlanması becerisine sahip uzmanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Program kapsamında öncelikle tekstil teknolojisi ve bilimleri ilgili olarak elyaf, iplik, dokuma, örme, kumaş, nonwomen, boya, baskı, terbiye teknolojileri ile ilgili teorik ve uygulamalı dersler yer almaktadır. Bu derslerle birlikte herhangi bir tekstil ürününün pazar payını artırmaya yönelik olarak göz önünde bulundurulması gereken unsurları pazarlama teknikleri, uluslararası pazarlar ve temel teknolojik bilgiler vb. konularda bilgili ve yetkin yöneticilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Çalışma Alanları:

Tekstil ve moda alanında faaliyet gösteren tüm kuruluşların pazarlama,  ar-ge ve yönetim bölümlerinde görev alabilirler.
Tekstil ve moda alanında faaliyet gösteren kurum ve fabrikalarda iş bulma imkânı yüksek olan bir bölümdür.

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Yaratıcı, güzel sanatlara ilgili olması
Yöneticilik ve ikna kabiliyeti yüksek olması
Araştırmacı, ekonomiye ilgi duyan olması
Sorumlu, sabırlı, titiz olması

TEKSTİL GELİŞTİRME VE PAZARLAMA (TM–1)

ÜNİVERSİTE TABAN P B SIRASI
İSTANBUL TEKNİK Ü.(UOLP-SUNY Fashion İnstitute of Technology) 332.163 221.000

Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Nedir, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Ne İş Yapar, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Maaşları, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Puan Türü, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama İş İmkanları, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama İş Çalışma Alanları, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Mesleği Hakkında Bilgiler, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümünün Geleceği, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü 2011 YGS LYS Başarı Sırası, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama İçin Kaç Puan Gerekir, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Tanıtımı, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Kazanç Durumu,Meslek Rehberi,Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Taban Puanları 2016 2017,Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Mezunları Ne İş Yaparlar,Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü İş Olanakları, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama İş Bulma Durumu,Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Olan Üniversiteler

Tagged with:

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.