Teleskop İcat Edilmeseydi Çağımızdaki Gelişmelerden Hangileri Yapılamazdı

Perşembe, 20 Mart 2014, 20:36 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Teleskopun Faydaları, Teleskop İcat Edilmeseydi Çağımızdaki Gelişmelerden Hangileri Yapılamazdı

Teleskop şüphesiz ki çağımızdaki en önemli gelişmelerden bir tanesidir. Her alanda olduğu gibi astronomi alanında da birçok araştırma yapılmış bu araştırmalarda teleskop astronomi bilimine büyük kolaylık sağlamıştır.

Teleskobun icadı astronomi biliminin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Eğer teleskop olmasaydı bugün uzay, yıldızlar ve gezegenler hakkında elimizde olan bilgilere ulaşamazdık. Uzay hakkında bilgi sahibi olamasaydık dünyamızın içinde bulunduğu konumu anlamlandıramaz ve gökyüzü ile ilgili bilgilere sahip olamazdık.

Teleskop sayesinde astroloji bilimi de gelişme sağlamıştır. Bu alet icat edilmeseydi gezegenlerin işleyişi hakkında bilgi sahibi olunamaz ve astronomi bilimi de bu derece gelişemezdi. Bilim her alanda yapılacak gelişmelere ihtiyaç duymaktadır. Bir alanda yapılan araştırmalar diğer bilimleri de etkilemektedir. Bu nedenle teleskobun olmadığı bir bilim dünyasının eksik kalacağını söylemek mümkündür.

Teleskop Olmasaydı Ne Olurdu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Teleskop İcat Edilmeseydi Çağımızdaki Gelişmelerden Hangileri Yapılamazdı"

  1. Umutlu dedi ki:

    Sağolun çok yardımcı oldunuz .

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.