Tema Vakfının Yaptığı Çalışmalar

Perşembe, 27 Mart 2014, 15:52 | Genel | 1 Yorum
by tayyar

Tema vakfı hangi alanda faaliyet gösterir, bu yazımızda sizlere tema vakfının yaptığı faaliyetler hakkında bilgi vereceğiz.

Tema vakfı kurulduğu günden bu yana Türkiye’de erozyonla mücadele alanında çalışmalar yapmış, bu alanda yaptığı faaliyetlerle eğitim, ağaçlandırma, bilgilendirme ve erozyon konusunda algı oluşturma konusunda çalışmalarını yürütmüştür. Şimdi bu çalışmalar hakkında özet bilgi aktaracağız.

Tema vakfı çalışmalarının ana başlıklarını çorak bölgeleri ağaçlandırma, okullarda erozyon üzerine eğitimler, erozyonla mücadele alanında uluslararası çalışmalar, kırsal kalkınma ve erozyonla mücadele için yasal çalışmaların yürütülmesinde siyasetçilere yardım etmektedir.

TEMA Vakfı erozyonla mücadele ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla çölleşmeyle mücadele, ağaçlandırma ve karbon tutma, iklimi ve biyolojik çeşitliliği koruma ve kırsal kalkınmayı destekleme projeleri yürütmektedir. TEMA Vakfı’nın amaçları: Türkiye’de erozyonla mücadele ve çölleşmenin önemine dikkat çekerek bu konuda yetkilileri ve halkı bilinçlendirmek, tarım alanlarını ve yeşil alanları koruyarak çölleşmelerini önlemek; su, orman, hayvan ve bitki çeşitliliğini korumak amacıyla farkındalık yaratan projeleri desteklemek ve devlet yöneticilerinde bu konuda bilinç oluşturmaktır. TEMA vakfı bu çalışmalarını yıllardır başarıyla sürdürmektedir.

indir (5)

Tema vakfı faaliyetleri hakkında soru ve yorumlarınızı aşağıda hemen bizimle paylaşabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Tema Vakfının Yaptığı Çalışmalar"

  1. nkjı dedi ki:

    güzel

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.