Temizlik İmandan Gelir Kompozisyon

Pazartesi, 19 Mart 2018, 16:22 | Genel | 6 Comments
by tayyar

Temizlik imandan gelir atasözünün açıklaması, temizlik imandan gelir atasözü hakkında kompozisyon örneği vereceğiz.

Sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsak yaşadığımız ve çalıştığımız ortam ile giydiğimiz kıyafetlerin temizliğine önem vermeliyiz.

Dinimizde ibadetin ilk şartı temizliktir. Temiz bir şekilde Allah’ın huzuruna çıkmalı ve ibadetimizi bu şekilde yapmalıyız. Zaten dinimizin en önemli ibadeti namazı yapmadan önce temizlenir ve öyle ibadete başlarız. Bu nedenle peygamberimiz “Temizlik imandan gelir.” diyerek temizliğin iman etmekle eşdeğer olduğunu, hatta iman etmeden önce mutlaka temiz olmamız gerektiğini vurgulamıştır. Bu yönüyle dinimizin temizliğe büyük önem verdiğini anlayabiliriz.

Temizlik sadece dini anlamda değil günlük hayatta da bizim için çok önemlidir. İnsan temiz bir çevrede yaşayıp çalışırsa daha iyi eserler verebilir, daha verimli çalışabilir, diğer insanlara ve ülkesine daha faydalı olur. Çünkü temizlik insanı ferahlatır ve iyi bir şekilde çalışmasını sağlar. Hijyen kurallarına uyan insanların daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir. Temiz insanlar daha az hasta olur ve böylece daha sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Kirlilik pek çok hastalığı beraberinde getireceği için temiz bir şekilde yaşamak insan sağlığı açısından da önem arz etmektedir. Bu yüzden ellerimizi her gün yıkamalı, kıyafetlerimizi temiz tutmalı, yaşadığımız ortamları sık sık temizlemeli, çalıştığımız yerlerde kirliliği azaltmalıyız. Ancak bu şekilde daha başarılı olabiliriz.

EvBahce_Temizlik

Temizlik İmandan Gelir Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Temizlik İmandan Gelir Kompozisyon"

 1. isminiz dedi ki:

  mükemmel anlatmayacağım görünüyorsunuz

 2. ayse eslem dedi ki:

  tam olarak dini anlamını ifade etmemiş.

 3. murat dedi ki:

  aynen sabri sarıoğlu yırttık

 4. yiğitcan dedi ki:

  hoca anlıyo admin

 5. admin dedi ki:

  allah razı olsun odevden yırttımm

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.