TEOG Kontenjanları 2014 ve YEP Puanları

Cumartesi, 28 Haziran 2014, 12:59 | Genel | 7 Comments
by ozden

TEOG Kontenjanları Hakkında Bilgi, TEOG Kontenjanları 2014 ve YEP Puanları

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavına 1 milyon 270 bin 8’inci sınıf öğrencisi katıldı. Geçtiğimiz günlerde bu sınavın sonuçları açıklanmıştı. Yayınlanan kılavuz doğrultusunda hangi okula kaç kontenjan ayrıldığını gösterecek olan kontenjan tablosu 4 Temmuz’da ilan edilecek. 7 Temmuz tarihinde ise 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) duyurulacak. Öğrenciler 31 Temmuz -8 Ağustos tarihleri arasında tercih yapacak. Yerleştirme sonuçlarının açıklanarak kesin kayıtların başlaması ise 22 Ağustos’ta olacak.

YEP’E GÖRE YERLEŞTİRME YAPILACAK

Anadolu, Anadolu İmam Hatip, Çok Programlı Anadolu, Fen, Mesleki ve Teknik Anadolu, Sosyal Bilimler Liselerine, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezlerine, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne bağlı ve Yerleştirme Esas Puanı’na (YEP) göre öğrenci alan özel okullara, 2014–2015 eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin almış olduğu YEP’i doğrultusunda okul türlerine yerleştirme gerçekleşecek. Açık öğretim ortaokulunda okuyan öğrenciler YEP’leri doğrultusunda ve kayıt‐kabul şartlarına uygun olmaları halinde, tercihlerini MEB’in internet adresinde yer alan adreslerdeki Yerleştirme İşlemi Tercih Formu’nu doldurarak gerçekleştirecek. Öğrenciler, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne Yerleştirme İşlemi Tercih Formu’nu en son 7 Ağustos’a kadar APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile göndermek zorunda. Bundan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

TEOG Hangi Okula Kaç Kontenjan Verilecek Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan hemen Paylaşabilirsiniz

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "TEOG Kontenjanları 2014 ve YEP Puanları"

 1. bora dedi ki:

  ben seçimimi nasıl yapıcağım?

 2. AHMET GÖKÇE dedi ki:

  merhaba 469,7856 yerleştirme esas puan var istanbul anadolu yakasında hangi lise ye girebilir

 3. mesut abi dedi ki:

  aynnen teog nasıl hesaplanacak

 4. ayse yazar dedi ki:

  teog nasıl hesaplanacak hiç bir bilgim yok bana yardımcı olurmusunuz

  • emre dedi ki:

   gogleye gir
   MEB yaz
   ilkine tıkla
   tc ve doğum tarihini gir
   gelir

  • ayşenur dedi ki:

   teog puanı 6,7ve 8.sınıf başarı ortalaması alınacak teok punanıyla çarpılıp bölünecek yüzde 70 teog sınavından yüzde 30 sınıf başarı puanından hesaplanacak.

 5. ayse dedi ki:

  ben notlarımın ıyı oldugunu dusunuyordum takı bugune kadar bana hıc bır yrın gelmedıgını ogrendım ama hesaplamayıda cok ıyı bılmıyorum bana yardımcı olurmusunuz lutfen sımdıden tessekurler

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.