Tırnak Çekimi Sonrası Tedavi

Çarşamba, 18 Ocak 2012, 20:18 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Tırnak Çekimi Sonrası,
Tırnak Çekimi Sonrası Tedavi

Tırnak çekimi sonrasında; İşlem yapıldığı gün ağrı kesici almak, istirahat etmek, ayakları kalp seviyesinin üzerine yükseltmek, bazen pansuman üzerine soğuk cisim koymak faydalı olur. Tırnak batması iltihaplı ise, kişide şeker hastalığı varsa ve vücut savunma sistemi zayıf olanlarda antibiyotik kullanılır.

İşlem sonrası parmağı sıkıştırmayan ayakkabı giymek ağrı oluşmasını engeller. 2-3 gün yarayı ıslatmamak, ıslanırsa hemen pansumanı değiştirmek gerekir.

Eğer pansumanı geçip dışarı akan bir kanama olursa veya ağrı şiddetli olursa tekrar hekime görünmekte fayda vardır. Yara iyileştikten sonra düzelme olmazsa ortopedi ve cildiye hekimleriyle ile görüşülüp başka bir hastalık olup olmadığı araştırılır.

Tırnak çekimi sonrası yürüme engeli;

İlk 1-2 gün parmağa ağırlık vermeden yürünebilir. Daha sonra parmağı sıkıştırmayan, ucu açık ayakkabı giyilebilir.

Kaç günde ayakkabı giyilir, normal işe dönülebilir?

İşlemden bir hafta sonraki kontrolde bir anormallik yoksa normal ayakkabı giyilebilir ve işe dönülebilir. Eğer işinizde ayağınızı yüksekte tutmak ve terlik giymek mümkünse daha erken de işe dönülebilir.

Tırnak tekrar ne zaman çıkar?

Bir hafta kadar sonra yaralar iyileşir. Ama tırnağın tekrar kesilecek kadar uzaması için 3-4 ay geçebilir. Bu sürede kişinin ayağını kullanmasında bir engeli olmaz. Tırnağın kazınan tarafından yeni tırnak büyümesi olmayacağı için büyüyen tırnak beklendiği üzere biraz daha dar olacaktır.

————————————————————————————————————————————————————-

Tırnak Çekimi Sonrası Tedavi Tırnak Çekimi Sonrası, Tırnak Çekimi Sonrası Tedavi Tırnak çekimi sonrasında; İşlem yapıldığı gün ağrı kesici almak, istirahat etmek, ayakları kalp

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Tırnak Çekimi Sonrası Tedavi"

  1. adem dedi ki:

    Ben yarım tirnak çektirdi m kaç gün pansuman yapmam lazim yani ayağım gazlı bezi ne zaman çıkarmam lazım bana yardımcı olurmusunuz Teşekkürler

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.