Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara

Pazar, 4 Mart 2018, 14:46 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Hakkında Kısa Yazı, Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara

Medya iletişim konusunda insanların en önemli kaynağıdır. Medya toplumun içinde bulunduğu şartlara göre haber yapar. Toplumda meydana gelen olayları halka en doğru şekilde duyurmaya çalışır. Aynı şekilde medyadaki haberlere göre yaşamına yön verir. Toplum ile medyanın etkileşimi karşılıklı olarak devam eder.

Söz konusu etkileşim içerisinde toplumun medyayı etkilemesi daha fazladır. Çünkü medya haber yaparken kaynak olarak toplumu kullanır. Örneğin ülkemizde medya haber yaparken kutup ayılarını ya da buzulları kullanmaz. Çünkü bizim ülkemizde kutup ayıları ve buzullar yoktur. Bu nedenle haberlerde sık sık toplumumuzu ilgilendiren konulara yer verilir.

Kadına uygulanan şiddet, iş kazaları, trafik kazaları medyada gösterilen haberlerin başında yer almakladır. Çünkü bizim toplumumuzda bu olaylar sıklıkla yaşanmaktadır. Bu haberler toplumun medyayı daha fazla yönlendirdiğini bize bir kez daha göstermektedir.

Toplum ve Medyanın Birbirine Etkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara"

  1. hatice sarı dedi ki:

    çok teşekkürler çok işime yaradı :)

Yorum Yazın