Toplumun Eğitim ve Sağlık İhtiyaçlarını Hangi Kurum Karşılıyor

Cumartesi, 8 Nisan 2017, 3:29 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

İnsanların yaşamsal faaliyetlerini yerine getirebilmesi için karşılanması gereken bir takım ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçların bazısının kurumlar tarafından karşılanması gerekmektedir. İnsanların ihtiyaçları arasında sağlık ve eğitim ihtiyaçları yer almaktadır. Bu ihtiyaçlar hem devlet kurumları tarafından hem de bazı gönüllü sivil toplum örgütleri tarafından karşılanabilmektedir. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, toplumun eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını hangi kurum karşılıyor kısaca bilgi vereceğiz.

eğitim  ve sağlık ile ilgili görsel sonucu

Toplumun eğitim ihtiyacını karşılayan kurumlar arasında anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, kurslar, halk eğitim merkezi, açık öğretim birimleri ve vakıflar ile dernekler bulunurken, toplumun sağlık ihtiyacını karşılayan kurumlar arasında sağlık ocağı, hastaneler, aile sağlığı merkezi, eczaneler, tıp merkezleri, yeşilay, kızılay, kaplıcalar ve vakıflar ile dernekler yer almaktadır.

 

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.