Toplumun sağlığı bir devlet için neden önemlidir

Perşembe, 27 Mart 2014, 16:18 | Genel | 0 Yorum
by tayyar

Devlet için toplumun sağlığı neden önemlidir, bu yazımızda sizlere toplumların sağlığının devletler için öneminden bahsedeceğiz.

Sağlıklı insanlar toplumu için daha fazla çalışır. Devletler bu nedenle toplumlarının sağlıklı olmasına özen gösterirler. Çünkü sağlıksız bir toplumda hiçbir iş yolunda gitmez. Her şeyin başı sağlıktır. Sağlıklı insan çalışır, üretir, ülkesinin gelişimine en büyük katkıyı sağlar. Bu nedenle devletler daha hızlı büyümek, daha fazla vergi toplamak ve daha fazla hizmet yapmak adına sağlıklı insanlara ihtiyaç duyar. Sağlıklı insan devlet için sadece iyi bir vergi kaynağı değil, aynı zamanda iyi de bir iş gücü kaynağıdır. Devlet istihdam ettiği sağlıklı personeller sayesinde işlerini en iyi şekilde yürütebilir. Halkına daha iyi hizmet verir. Devletlerin görevi halklarına en iyi hizmeti sunmaktır. Bunu yaparken mutlaka personel çalıştırır ve vergi toplar. Bunları da en iyi şekilde sağlıklı insanlardan toplayacakları için devletler açısından toplumun sağlıklı olması önemlidir. Devlet bu nedenle bütçesinin belli bir kısmını sağlık ve sosyal güvenlik harcamalarına ayırmaktadır. Sağlıklı toplum güçlü devlet demektir.

indir (8)

Devletler İçin Toplum Sağlığının Önemi Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.