Trafik Kurallarına Uymak Bize Ne Kazandırır

Salı, 21 Mart 2017, 4:47 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

İnsanlar sürekli olarak bir yerden başka bir yere ulaşım sağlamak amacı ile yollarda olurlar. Bunu kimi zaman yaya olarak gerçekleştirirken, kimi zaman ise araçlar ile gerçekleştirmekteler. Bu sebepten dolayı yollarda hem araç hem de yaya trafiği meydana gelmektedir. İnsanların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile belirlenmiş bir takım trafik kuralları bulunmaktadır. Bu trafik kurallarına hem araç kullananlar hem de yayalar uymalıdır. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, trafik kurallarına uymak bize ne kazandırır kısaca bilgi vereceğiz.

trafik kuralları ile ilgili görsel sonucu

Trafik kurallarına uymak bize hiçbir şey kaybettirmez fakat çok şey kazandırır. Öncelikle canımızın güvende olması için hem araç kullananların hem de yayaların trafik kurallarına uyması gerekmektedir. Kazaların azalması, insanların güvenli bir şekilde ulaşım gerçekleştirmesi ve mal kaybının önlenmesi trafik kuralları ile sağlanmaktadır.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.