Türkçe Öğretmenliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Perşembe, 14 Nisan 2011, 22:18 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

Üniversite sınavına hazırlanan ve Türkçe Öğretmenliği bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Türkçe Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Türkçe Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı

İlköğretimin ikinci basamağındaki 12 – 15 yaşlarındaki öğrencilerin, Türkçeyi doğru kullanabilme, okuduğunu  anlama,  kendisini  sözlü  ve  yazılı olarak  ifade edebilme becerilerini kazandıracak öğretmenleri yetiştirmek için, eğitim veren bir bölümdür.

Çalışma  Alanları :

Türkçe öğretmenliği programını bitirenlere “Türkçe Öğretmeni” ünvanı verilir. Resmi ve özel ilköğretim okulları ve dershanelerde görev alabilirler.Devlet sektöründe orta düzeyde bir gelir, özel sektörde ortanın üstünde bir gelirle iş bulma olanakları vardır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu :

Eğitim toplumların en önemli kurumlarından olup,öğretmene gereksinim her zaman olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler

Sözel yeteneğinin gelişmiş olması
Düşüncelerini sözlü ve yazılı olarak çok iyi ifade edebilmesi
Başkaları ile iyi iletişim kurması kendisi ve çevresindekileri geliştirme çabasında olması
Dil ve Edebiyata ilgi duyması gerekir.

Türkçe Öğretmenliği Nedir, Türkçe Öğretmenliği Ne İş Yapar, Türkçe Öğretmenliği Maaşları,Türkçe Öğretmenliği İş İmkanları, Türkçe Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Türkçe Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Türkçe Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Türkçe Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Türkçe Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

, Türkçe Öğretmenliği Tanıtımı, Türkçe Öğretmenliği Kazanç Durumu,Meslek Rehberi, Türkçe Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar,Türkçe Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları, Türkçe Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Türkçe Öğretmenliği İş Bulma Durumu

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Türkçe Öğretmenliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi"

  1. İsim vermek istemeyen bir kişilik. dedi ki:

    Türkçe öğretmenliği düşünüyordum.Hala düşünüyorum fakat istenen bilgilerde eksik olduğunu düşünüyorum.Örnek üniversiteler ve maaş bölümleri verilebilir.
    Teşekkürler.

    • sinan dedi ki:

      Türkçe öğretmenliği bölümünü bitirdiğinizde bugünkü şartlarda yaklaşık 90 kpss puanı-ki bu Türkiye derecesidir- ile rahatlıkla hakkari veya şırnak a atanabilirsiniz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.