Türkiye'de 3. Nükleer Santral Nereye Yapılacak – Nükleer Santraller

Salı, 5 Nisan 2011, 19:11 | Genel | 1 Yorum
by admin

3'üncü nükleer santral nereye yapılacakMersin Akkuyu ve Sinop’un ardından üçüncü Nükleer santralin yapılacağı  yer için Marmara Bölgesi ön plana çıkıyor. Trakya bölümünde düşünülen 3. Nükleer santral için Karadeniz kıyısındaki o yer şöyle:

Mersin Akkuyu’ya yapılacak olan Türkiye’nin ilk nükleer santrali için Rusya ile anlaşma sağlayan Türkiye, halen Sinop’a yapılacak olan ikinci nükleer santral için müzakerelere devam ediyor.

Japonya’da Mart ayının başlarında meydana gelen ve nükleer tesislere de zarar veren depremin ardından, Sinop’taki nükleer santral için yapılan görüşmeler hedeflendiği hızda ilerleyemedi.

Akkuyu ve Sinop’a yapılacak olan nükleer santralin toplam kapasitesinin 10,000 MW düzeyinde olması bekleniyor.

Reuters’a bilgi veren Enerji Bakanlığı’ndan bir yetkili, Türkiye’nin, enerji çeşitliliği ve arz güvenliği için 2023 yılına kadar toplam 15,000 MW kapasiteli üç nükleer santrali devreye almaya hedeflediğini anımsatarak, “Nükleer santralin yapılacağı üçüncü yer için birkaç yer ön plana çıkıyor. Bunların başında da Trakya Bölgesi’ndeki İğneada bulunuyor” dedi.

Yetkili, İğneada’nın deprem açısından en güvenli bölgelerden biri olduğuna vurgu yaptı.

Nükleer santrallerde soğutma sistemi olarak deniz suyunun kullanılması çok önemli olduğu için üniteler deniz kıyısına yapılıyor.

NTV – 5 Nisan 2011

3. Nükleer Santral Nereye Yapılacak 2016 2017,Türkiyede Yapılacak Nükleer Santraller Hangileri,Mersin Akkuyu ve Sinop Nükleer Santrallerinden Başka Nükleer Santral Yapılacakmı,Maramara Bölgesine Nereye Nükleer Santral Yapılacak,2016 2017 Türkiye Nükleer Santral Projeleri,Nükleer Santraller Ne Zaman Yapılmaya Başlanacak 2016 2017

Tagged with: , ,

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Türkiye'de 3. Nükleer Santral Nereye Yapılacak – Nükleer Santraller"

  1. cemile topal dedi ki:

    sinopta yapılan nükleer santrele karşıyım yapan ve göz yumanları şiddetle kınıyorum lütfen geleceğimzi kararatmayın cocuklarımıza temiz bi dünya bırakalım bakın düyada vazgeçilen enerji kaynağı başaka çareler arayalım somada ölenleri görüyoruz başımıza feleket gelincemı akıllanacaz

    güzel vatanımızda bırakın rahat yaşıyalım oy kazanma peşinde olmayalım allah sorar allahın verdiği güzellikleri mahvetmiyelim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.