Türkiyenin En iyi Üniversitesi Hangisi

Cuma, 10 Aralık 2010, 21:54 | Genel | 1 Yorum
by admin

YÖK(Yüksek Öğretim Kurulu) tarafından 125 üniversite baz alınarak yapılan değerlendirmede, 25 bin 46 makalenin incelendiği, tam makalelerin dikkate alındığı listeye göre ilk sıradaki üniversite bakın hangisi oldu…İstanbul Üniversitesi (İÜ), YÖK tarafından 125 üniversite arasında yapılan değerlendirmede bilimsel yayında birinci oldu.

İÜ’den yapılan açıklamada, dünyanın en iyi404’üncü üniversitesi olan İÜ’nün, 2008’de olduğu gibi 2009’da da bilimsel yayın sıralamasında birinci sırada yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, YÖK tarafından 125 üniversitebaz alınarak yapılan değerlendirmede, 25 bin 46 makalenin incelendiği, tam makalelerin dikkate alındığı listede İÜ’nün bin 338 makaleyle birinci olduğu ifade edildi.

Görüşlerine yer verilen YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, göreve geldiklerinden beri İÜ’yü ulusal ve uluslararası arenada daha üst basamaklara çıkarmak için çalıştıklarını ve projeler ürettiklerini bildirdi.

Söylet, şöyle devam etti:

”İÜ, toplam kalite bağlamında tüm birimlerinde kolektif bir şekilde yürüttüğü yapıcı ve geleceğe dönük çalışmalarının, öğrenci odaklı bilgi üreten akademik ve bilimsel projelerinin karşılığını, bu tür bilimsel ve akademik başarılarla almaktadır. Bilimsel Araştırmalar Birimimiz tarafından desteklediğimizprojelerde 2009’da yüzde 22, 2010’da ise yüzde 16’lık bir artış olmuştur. Bu başarıya imza atan özverili hocalarımızı, onlara huzurlu bir çalışma ortamı sağlayan idari personelimizi ve büyük destekçimiz öğrencilerimizi kutlarım. Bu başarı onların ürünüdür. Büyük önem verdiğimiz akademik ve bilimsel çalışmalara desteğimiz, olanaklarımız dahilinde artarak devam edecektir.”

AA

Tagged with: , ,

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Türkiyenin En iyi Üniversitesi Hangisi"

  1. kemal dedi ki:

    bence ağrı ibrahim çeçen üniversitesidir

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.