U-20 20 Yaş Altı Fifa 2013 Dünya Kupası Maçları Türkiyede

Perşembe, 3 Mart 2011, 17:33 | Genel | 0 Yorum
by admin

U20 Dünya Kupası Türkiye'de yapılacakTürkiye, futbol tarihinin en büyük organizasyonunu düzenlemeye hak kazandı. FIFA Yönetim Kurulu, 2013 yılında düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılmasına karar verdi. İşte Detaylar:

Son elemeye kalan Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni geride bırakarak turnuvanınev sahipliğini kazanan Türkiye adaylık dosyasında 10 şehir ve 13 stada yer verdi.

Türkiye’nin dünya futbol sahnesindeki yerinisağlamlaştıracak FIFA 20 Yaş Altı DünyaKupası ev sahipliği için hazırlanan adaylık dosyasında Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Manisa, Rize, Şanlıurfa ve Trabzon şehirleri yer aldı.Turnuvanın düzenleneceği şehirler FIFA heyetinin ziyaretleri sonucunda belli olacak.

Ev sahibi ülkenin açıklandığı törene TürkiyeFutbol Federasyonu adına katılan TFF 1.Başkanvekili Lutfi Arıboğan, 3 Mart’ın Türk futbolu için tarihi bir gün olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“24 ülkenin katılacağı bu büyük organizasyonu ülkemize kazandırmaktan dolayı tarifsiz bir gurur içindeyiz. Yaklaşık 6 ay süren çabalarımızın karşılığını almakmemnuniyet verici. 2013’te yapılacak şampiyonanın alınmasında başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Spor Bakanımız ve GSGM Genel Müdürümüz olmak üzere hükümetimizin verdiği garantiler çok etkili oldu. Kendilerine müteşekkiriz. Ayrıca onursal başkanımız ve FIFA İcra Kurulu üyesi, UEFA 1.Asbaşkanı Sayın Şenes Erzik’e de yoğun çabalarından dolayı özellikleteşekkür ediyoruz. Aday şehir vali ve belediye başkanlarının, adaylık hususunda duydukları mutluluk ve koşulsuz imzaladıkları garanti mektupları ile gösterdikleri destek de yalnız olmadığımızı görmemizi sağladı. Son olarak kulüplerimiz stat sözleşmelerini imzalayarak desteklerini sundular.”

300 MİLYON DOLARLIK EKONOMİK KATKI

1 ay sürecek turnuva boyunca sağlanacak ekonomik girdinin 300 milyon doları bulacağını vurgulayan Başkanvekili Lutfi Arıboğan, “Bu yıl Kolombiya’daki U20 Dünya Kupası 2900’ü direkt olmak üzere 9000 istihdam sağladı. Ülkemizde bu rakamın daha da artacağından eminiz” diye konuştu.

Dünyaca ünlü yıldızların hemen hepsinin kendilerini ilk kez gösterme şansı bulduğu, büyük ilgi gören ve pek çok ülke televizyonlarında yayınlan U20 Dünya Kupası 2013 yılında 24 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek. TurnuvanınHaziran ayında düzenlenmesi planlanıyor.

2013 U 20 Dünya Kupası Maçları Türkiyede Yapılacak,20 Yaş Altı Dünya Kupası Maçları Türkiyede mi Yapılacak,2013 Fifa 20 Yaş Altı Dünya Kupası Organizasyonu Türkiyede

İHA – 3 Mart 2011

Tagged with:

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.