ÜDS Soruları ve Cevapları 26 Aralık 2010

Cumartesi, 25 Aralık 2010, 22:02 | Genel | 8 Comments
by admin

Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS), bugün yapıldı.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen ÜDS, saat 09.30’da başladı ve 3 saat sürdü. Sınav, 22 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek’te gerçekleştirildi.Sınav Soru ve Cevapları:

2010 ÜNİVERSİTELERARASI KURUL YABANCI DİL SINAVI

(SONBAHAR DÖNEMİ)

SORU KİTAPÇIKLARI VE YANITLARI

SINAV TARİHİ: 26.12.2010
Almanca Testi ve Cevap Anahtarı
Fransızca Testi ve Cevap Anahtarı
İngilizce Testi ve Cevap Anahtarı

Sınav başladığında her adaya açılmamış bir soru kitapçığı paketi verildi. Adaylar paketi kendisi açtı. ÖSYM’nin daha önce duyurduğu sınav güvenliğini artırıcı tedbirler bu sınavda da uygulandı.

ÜDS, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç ayrı alanda, Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılıyor.

Yabancı dil koşulunun sağlanması için ÜDS’den doçent adaylarının 100 üzerinden en az 65, doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adayların 100 üzerinden en az 55 puan almaları gerekiyor.

Sınav sonucu ÖSYM’nin internet sitesinde duyurulacak.

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "ÜDS Soruları ve Cevapları 26 Aralık 2010"

 1. rabia dedi ki:

  ben sağlık bilimlerinden girdim sınavdan çıktıgımda bütün işaretlediklerim aklımdaydı fakat şimdi hiçbiri yok umarım istedigim gibi gelir

 2. belkıs dedi ki:

  sınavdan çıktığımda harika bir sınavdı dedim fakat sorulaa baktıktan snra bu kadar çelişki dolu bir sınav geçirmemiştim dedim ve bildiğim sorulara tekrar çalışmak zorunda olduğumu anladım.bugün yılbaşı fakat ben hala sınavı düşünmekteyim.nedeni ise üds sorularının çok çelişkili olmasıydı.arkadaşlar yorumlarınızı okudum.örneğin reason for alır evet, anlama baktığımızda bu inancın nedeni diye çevirmekteyiz.pekçok cevaba anlam veremiyorum.hayırlısı…

 3. e.beyhan dedi ki:

  soruların iyice suyunu çıkardılar.Böyle sınav olur mu?ParAGRAF SORULARI BİR BİLMECE VE SANKİ KİTAP GİBİ… KİME RANT SAĞLANIYOR BELLİ…

 4. esma dedi ki:

  arkadaşlar almanca’dan cevapları hatırlayanlarınız var mı:(((((

 5. pınar dedi ki:

  sınav cok zor degil miydi ya :( anlam bütünlüğü sorularını hiç emin olamadan yaptım hepsi ayrı şık ise sınav gitti ben hep a yaptım.

 6. ozi dedi ki:

  Eymen, hangi bölüm ÜDS soruları bunlar??

 7. tugce dedi ki:

  merakla bekliyorum bende

 8. Buse dedi ki:

  Arkadaşlar sorular ne Zaman yayınlanır acaba? Meraktan öldürmezler umarım

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.