Ülkemiz İçin Barışın Önemi

Çarşamba, 3 Nisan 2019, 0:06 | Eğitim ve Öğretim | 2 Comments
by admin

Ülkemiz için barışın önemi hakkında kısa yazı

Ülkemizin sürekli var olması ve devamı için barış çok mühimdir. Türkiye’de içte ve dışta komşular ile barış içinde ticaret ve sosyal durumların yapılması çok önemlidir. En önemli olan ise halkın huzurlu olmasıdır. Gelişmesini tamamlamış devletlerde geliştikleri aşamada ve bunun sonrasında huzur ve devamlılık hüküm sürmektedir ve bu ülkeler bunun sayesinde başarıya ulaşmışlardır.

kitap okumak niçin kitap okuruz

Politik tartışmalar, ülke içindeki çekişmeler, terör, sömürge gibi olaylar devletlerin barış içinde yaşamasına engel olur ve bu kavganın ortasına düşen halklar da bu olaydan zarar görürler. Barış ve huzurun korunduğu yerlerde toplumda devamlılık hakim olur ve insanların refah seviyeleri yükselir. Gelişmiş ve devamlı büyüyen ülkelerde sadece refah ve huzur olunca bu mümkün olabilir.

Günümüzde Türkiye’de gelişen terör olayları ve komşularımız ile aramızda geçen politik çekişmeler, savaşlar devletimiz için büyük zorluklara neden olur. Devletimizin gelişip ilerlemesini istemeyen düşmanlarımız öncelikle içeride huzuru bozmaya çalışırlar. Toplum içine huzursuzluk ve kötü olaylar yayarlar. Bu düşmanlar ülkemizde terör olaylarının engellenememesinin en büyük sebebidirler. Ülkemizde barışın hakim olmasını istemeyen ve toplumumuza korku salan insanlar gelişmemize de mani olurlar. Terör olmadığında da ırkçılık, mezhepçilik, etnik köken gibi olayları öne sürerler.

Günümüzde etrafta ve kendi ülkemizde bu tür olaylar sürekli yaşanmaktadır. Bu durumun başlı sebebi tabiki de bizim topraklarımızda gözü olan insanlardır. Sınırlarımız içinde barışın olmasının tek önemi bunlar değildir. Tabiki de ülke içindeki olaylar müdahele edemeyen bu düşmanlarımız komşu ülkeler ile aramızı bozmaya çalışıp huzurumuza ve devamlılığımıza gölge düşürürler.

Bu durum yalnızda Türkiye için değil bir çok ülke ve toplum için geçerlidir. Ulusların devamı için barış ve huzur çok önemli bir yere sahiptir.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ülkemiz İçin Barışın Önemi"

  1. peacefullll dedi ki:

    yazı harıkaaa elınıze dılınıze saglıkkk..]]

  2. ıupuışşğypuğıpığııjğığıüuiükı dedi ki:

    tıyıggkgk

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.