Ülkemizi Korumak ve Geliştirmek İçin Ne Yapmalıyız

Perşembe, 13 Mart 2014, 17:43 | Genel | 2 Comments
by tayyar

Ülkemizin savunması için ne yapmalıyız, ülkemizi korumak ve geliştirmek için neler yapabiliriz hakkında bilgi vereceğiz.

Ülkemizin tarihi, kültürel ve doğal birçok mirası vardır. Ülkemizi korumak için ilk önce bunları korumamız gerekir. Bunları çocuklarımıza ve torunlarımıza miras bırakabilirsek onlar da bizler ve ataları hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olacakları için vatanlarını daha iyi koruyacaklardır.

Öncelikle tarihi geçmişimizi iyi bir şekilde öğrenmeli ve bunu gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Ülkemiz çeşitli zorluklarla kurtarıldı ve ülkemiz üzerinde yüz binlerce şehidin hakkı var. Dolayısıyla bunları iyi bir şekilde gelecek kuşaklara aktarmalı ve onlarda vatanseverlik bilincinin gelişmesi için çalışmalıyız.

Ülkemizin çeşitli doğal ve tarihi güzellikleri bulunmaktadır. Ülkemiz ayrıca stratejik bir konuma sahiptir ve turistik açıdan pek çok değere sahiptir. Bu yüzden ülkemiz üzerinde bazı yabancı ülkelerin kirli emelleri bulunmaktadır. Ülkemizde bu emellerini gerçekleştirmek isteyen dış mihraklar bu amaçla pek çok oyun denemişlerse de hiç birinde başarılı olamamıştır. Bunun farkında olarak yaşamalı ve çocuklarımıza bu durumu ayrıntılı bir şekilde anlatarak ülkemizin ne kadar değerli ve önemli topraklar üzerinde kurulduğunu belirtmeliyiz. Ülkemizi geliştirmek için iyi bir eğitim almalı ve sürekli okuyarak ülkemizi kalkındırmak için yeni yöntemler oluşturmalıyız. Bu sayede ülkemizi daha iyi bir konuma yükseltebiliriz.

images (1)

Ülkemizi Korumak ve Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ülkemizi Korumak ve Geliştirmek İçin Ne Yapmalıyız"

  1. ayşe dedi ki:

    bölgemii geliştirmek için nele yapmalıyız

  2. seher şahin dedi ki:

    salun çook işimeyaradı elinize sağlık

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.