Ülkemizin Karşı Karşıya Olduğu Çevre Sorunları Nelerdir

Çarşamba, 14 Mayıs 2014, 20:44 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Ülkemizdeki Çevre Sorunları Kısaca, Ülkemizin Karşı Karşıya Olduğu Çevre Sorunları Nelerdir

Ülkemizde pek çok alanda çevre kirliliğinden söz edilebilir. Fabrika atıklarından, yerlere atılan çöplere, denizlerin kirliliğinden ormanların yanmasına, enerji israfından küresel ısınmaya kadar pek çok alanda çevre kirliliğinden söz etmek mümkündür.

Ülkemizin karşı karşıya olduğu sorunların başında hava kirliliği gelmektedir. Çeşitli sebeplerle her yıl hava kirliliği giderek artmakta bu da sağlık başta olmak üzere birçok alanda hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Bir diğer sorun sularımızın kirlenmesi ve azalmasıdır. Küresel ısınma sebebiyle doğanın dengesi bozulmuş bu da yeryüzündeki suların azalmasına sebep olmuştur.

 

Endüstri atıkları, bireysel atıklar ve asit yağmurları gibi sebeplerle ülkemizde toprak kirliliği de yaşanmaktadır. Kontrolsüz büyüme, büyük şehirlerin kapasitesinden fazla göç alması gibi sebeplerle gecekondulaşma, kalabalık şehirler ve trafik ülkemizin diğer sorunlarındandır. Ayrıca çarpık kentleşme görüntü kirliliğine de sebep olmaktadır.

 

Ülkemizdeki Çevre Sorunları İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.