Ülkemizin Kültürel Özellikleri Hakkında Bilgi

Çarşamba, 9 Nisan 2014, 0:26 | Genel | 5 Comments
by ozden

Yurdumuzun Kültürel Özellikleri Nelerdir, Ülkemizin Kültürel Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemiz yüz yıllardır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu nedenle zengin bir kültür mirasına sahip olmuştur.  Türkler tarih boyunca Orta Asya ve Anadolu’da on altı farklı devlet kurmuşlardır. Bu devletlerin ortak özelliklerinden en belirgin olanı ise bağımsızlığına düşkün olmaları ve asla esareti kabul etmemeleridir.

Tarih boyunca birçok ulus aynı bayrak altında ülkemizde yaşamayı başarabilmiştir. Bu da pek çok kültürün Türk kültürüne etkisini ortaya çıkarmıştır. Bu kültür çok eski ve köklü bir kültürdür. Bu kültürde hem göçebe hem de yerleşik hayatın izleri bulunmaktadır. Coğrafi olarak karasal iklimin hüküm sürdüğü ülkemizde genellikle karasal iklimin kültür üzerinde etkisi görülmektedir. İklim, yeryüzü şekilleri, ekonomik faaliyetler ve hayvancılık Türk kültürüne etki etmiş en önemli unsurlardır.

Kültür dendiğinde bir milletin gelenek ve görenekleri ile yaşayış tarzı akla gelmektedir. Bu gelenekler yüzyıllardır nesilden nesle aktarılarak günümüze kadar ulaşan sözlü bir özellik göstermektedir.

Ülkemiz Hangi Kültürel Özelliklere Sahiptir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz


5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ülkemizin Kültürel Özellikleri Hakkında Bilgi"

 1. nur dedi ki:

  evet güzel ama bana madde madde yani bunların neler olduğu

 2. prenses dedi ki:

  çok yardımcı oldu teşekkürler

 3. misafir dedi ki:

  Bana yardımcı olmadı

 4. efe dedi ki:

  siz en iyi şekilde anlatıyorsunuz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.