Ülkeniz Topraklarındaki Üretimi ve Verimliliği Artırmak İçin Neler Yapardınız

Salı, 30 Mayıs 2017, 17:08 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, sizlere Ülkeniz Topraklarındaki Üretimi ve Verimliliği Artırmak İçin Neler Yapardınız Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

tarım verimlilik ile ilgili görsel sonucu

Türkiye, sahip olduğu sulama imkanları ve büyük tarım arazileri ile tarımda dünyada ön sıralarda gelmektedir. Ancak ülkemizde yapılan bazı yanlış uygulamalar, tarım üretimimize sekte vurmaktadır. Örneğin tarım arazisi bizden çok daha az olan ülkeler, bizden kat ve kat fazla üretim yapabilmektedirler.

Bu sebepten dolayı ben, verimliliği arttırmak için öncelikle bu konuda çiftçileri eğitirdim. Onların sorunları ile ilgilenecek, onlara doğru tarımı öğretecek yöntemler uygulardım. Tarım ticaretinden aracılar yerine kazancın büyük bölümünün çiftçilere kalmasını sağlar, bu sayede çiftçilik faaliyetlerini ayakta tutmaya çalışırdım. Bunun yanı sıra devlet nezdinde onların vergi gibi masraflarını azaltır, gerektiğinde kredi sağlardım.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.