Umudunu Kaybeden İnsanın Başka Kaybedecek Bir Şeyi Yoktur Kompozisyon

Perşembe, 8 Mayıs 2014, 6:03 | Genel | 4 Comments
by ozden

Umudunu Kaybeden İnsanın Başka Kaybedecek Bir Şeyi Yoktur Ne Demektir

Umut bir insanın en değerli varlığıdır. Umudu olan insanın hiçbir şeyi olmasa da bu kişinin en azından bir hedefi vardır ve bu hedef insanı yaşama bağlayan en temel anahtardır. Umudunu kaybeden kişiler ise artık yaşama olan bağlılıklarını kaybetmişlerdir.

Umudu yani hedefi olan kişiler bu hedefe ulaşmak için mücadele eder ve fazlasıyla çalışırlar. Ancak umudu yani hiçbir hedefi olmayan insanlar bu dünyadaki yaşama isteklerini kaybetmişlerdir. Bu nedenle artık bu insanlara hiçbir şey yardım edemez. Çünkü pes etmiş olan bu kişiler hayallerinin gerçekleşmeyeceğini düşündüklerinden bu hayallerin gerçekleşmesi için gerekli mücadeleden uzak dururlar.

Umut insanın en değerli hazinesidir. Bu hazineden mahrum olanlar artık ne kaybederse kaybetsin çok da önemli değildir. Çünkü umudunu kaybeden kişinin bundan daha değerli hiçbir şeyi yoktur.

Umudunu Kaybeden İnsanın Başka Kaybedecek Bir Şeyi Yoktur Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Umudunu Kaybeden İnsanın Başka Kaybedecek Bir Şeyi Yoktur Kompozisyon"

 1. merve dedi ki:

  sağolun…

 2. tuğgen ulu dedi ki:

  benimde sınavıma çok yardımcı oldu thankyou :)

 3. leyla dedi ki:

  çok iyi!!

 4. melek dedi ki:

  çok teşekkürler ödevim için çok lazım oldu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.