Üniversite Girerken Diploma Puanı Nasıl Gelir?

Pazar, 12 Şubat 2012, 16:06 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

Ygs-Lys ilk girdiğim sene 60 olan liseden gelen okul puanım dahil edilerek bir üniversiteye kayıt oldum ve okudum. Bir sonra ki sene tekrar sınavlara girdim ve tercih yaptım bir üniversiteyi kazandım ama üniversiteye gidip kayıt olmadım.Bu kayıt olmadığım sene lise puanım yoktu. Şimdi 3. sene bu sene girerken liseden gelen 60 puanım mevcut olacak mı? ayrıca şuanda ilk sene girdiğim üniversitede okuyor gözüküyorum mevcut olması için ygsden önce kaydımı aldırmam gerekir mi?

Cevap:

3. yılınız olduğu için okul puanınızda herhangi bir kırılma olmayacaktır. Ayrıca YGS ve LYS’ye girmek için şu anda okuduğunuz bölümden ayrılmaya gerek yoktur. Başka bir yükseköğretim programı kazandığınız takdirde kazandığınız bölüme kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Bir Üniversitede Okurken Üniversite Sınavına YGS LYS Girebilir miyim ?

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Üniversite Girerken Diploma Puanı Nasıl Gelir?"

  1. ayşe dedi ki:

    anadolu sağlık meslek lisesi mezunuyum.bu sene yatay geçiş hakkımı kullanarak 2 yıllık bir üniversiteye yerleştim. fakat şimdi 4 yıllık lys ile alan bir programa hazırlanıyorum. diploma puanı gelecek mi ? gelirse kırılacak mı ?

  2. selin dedi ki:

    yatay geçiş hakkımı kullancam diploma puanım 60 .ıkı yıllığa gidebilirmyım

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.