Uyuşturucu Kullanan Kişilerin Çevrelerine Verdiği Zararlar

Pazartesi, 14 Nisan 2014, 7:03 | Genel | 2 Comments
by ozden

Uyuşturucu Kullanımın Olumsuzlukları, Uyuşturucu Kullanan Kişilerin Çevrelerine Verdiği Zararlar

Uyuşturucu kullanımı zararlı alışkanlıkların başında gelmektedir. uyuşturucu kullanan kişiler kendilerine olduğu kadar çevrelerine de zarar vermektedirler. Bu nedenle uyuşturucu kullanımı ile mücadele edilmeli, bağımlı olan kişiler mutlaka tedavi edilerek daha sağlıklı bir topluma ulaşılması hedeflenmelidir.

Uyuşturucu kullanan kişilerin yakınları bu durumdan oldukça olumsuz etkilenir. Bir yakını uyuşturucu kullanan kişi onun için kahrolur ve onun bu alışkanlıktan vazgeçmesi için maddi manevi birçok fedakarlıkta bulunur. Bu kişiyi ruhsal açıdan olumsuz etkilediği kadar o kişi için maddi külfet anlamına da gelmektedir. Ayrıca bağımlılık sahibi kişiler madde kullandıklarında kendilerini kaybeder ve bu durumda gerek ailesine gerekse topluma büyük zarar verebilir.

Suç oranları incelendiğinde bu suçların genellikle madde bağımlıları tarafından işlendiği görülmektedir. Özellikle çocuklar bu durumdan oldukça fazla zarar görmektedir. Bu nedenle toplumda uyuşturucu kullanımı ile mücadele edilmeli ve bağımlılık sahibi kişiler mutlaka vakit kaybeden tedavi edilmelidir.

Uyuşturucu Kullanımının Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Uyuşturucu Kullanan Kişilerin Çevrelerine Verdiği Zararlar"

  1. arzu dedi ki:

    uyuşturcu kullanan yakınıma nasıl yardımcı olabilirim ne yapmalıyım nerede tedavi edilmeli varmı tedavisi lütfen cevap yazın

  2. halil dedi ki:

    uyuşturucu bilinci kapatır

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.