11:05 am - Pazar Ekim 23, 2016

Vefa ve Sadakat ile İlgili Kompozisyon

Pazar, 25 Mayıs 2014, 2:17 | Genel | 7 Comments
by ozden

Vefa ve Sadakatin Önemi, Vefa ve Sadakat ile İlgili Kompozisyon

Vefalı olmak bize yapılan bir iyiliği unutmamak aradan zaman geçse sahip olduğumuz minnet duygusunu her zaman sürdürmek demektir. Çok uzun yıllar sonra bile artık görüşmediğimiz kişileri arayıp sormak bir vefa örneğidir. Sadakat ise gönülden bağlılık anlamına gelmektedir.

Vefalı ve sadakatli olmak iyi huylar taşıyan insanların özellikleri arasında yer almaktadır. Bu insanlar her zaman başkaları tarafından aranıp sorulur ve hiçbir zaman yalnız kalmazlar. Telefonumuz çaldığında telefonun diğer ucunda artık görüşmediğimiz bir kimsenin sesini duymak ve o kişinin bizim halimizi hatırımızı sorması bizi çok mutlu eder. İşte bu insanların yapmış olduğu bir vefa örneğinden başka bir şey değildir.

Vefalı olmak bizi diğer insanların gözünde yüceltir ve her zaman iyi olarak anılmamızı sağlar. Bu durum aynı zamanda karşımızdaki kişiyi de mutlu eder ve böylece toplumun bireyleri arasında da iyi ilişiler gelişir. Hem kendimizi hem başkalarını mutlu etmek için vefa ve sadakati hayatımızdan hiçbir zaman çıkarmamalıyız.

Vefa ve Sadakat İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Vefa ve Sadakat ile İlgili Kompozisyon"

 1. EYLÜL diyor ki:

  Din dersinde işime yaradı tşk

 2. barbie fındıkkıran balesinde diyor ki:

  sizi gidi fındıkkıranlar

 3. merKEZBANkası diyor ki:

  muhteşem

 4. sultan abdülmecit kezban diyor ki:

  süper

 5. feridüddin oğluhasan diyor ki:

  teşekkürler

 6. fadime diyor ki:

  çok güzel

 7. Nergiz diyor ki:

  Gerçekten çok güzel bir yazıymış.Kompozisyon ödevime çok yardımcı oldu.Bu yazıdan birçok fikir aldım.Umarım iyi bir not alırım.Tekrardan çok teşekkürler…

Yorum Yazın