Vitaminlerin Sağlığımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Pazartesi, 1 Ocak 2018, 12:54 | Genel | 7 Comments
by tayyar

Vitaminlerin yararları, bu yazımızda sizlere vitaminlerin sağlığımıza olumlu ve olumsuz etkileri hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Vitaminler vücut sağlığımızı korumada oldukça önemlidir. Pek çok meyve ve sebzede vücudumuz için gereken vitaminler bulunmaktadır. Vitaminler inorganik maddeler olduğu için vücudumuzda üretilmez dolayısıyla sürekli dışarıdan almamız gerekir. Vitaminler hücre yenilenmesinde, hastalıkların tedavisinde ve vücudumuzun canlı bir şekilde kalmasında yardımcıdır. Hemen her meyve ve sebzeden gerekli bütün vitaminleri bulabilirsiniz. Vitaminler pek çok derde deva ve hastalıklara şifadır. Bunun yanı sıra sağlıklı bir yaşamın sırrı bol bol vitamin tüketmekten geçer. Vitaminler sadece meyve ve sebzelerde değil, yapay bir şekilde vitamin tozu ve hapları şeklinde de satılmaktadır.

Vitaminlerin bu yararlarının yanı sıra bazı zararları da bulunmaktadır. Her şeyi olduğu gibi vitaminleri de gerektiği kadar tüketmeliyiz. Fazla vitamin tüketmek vücutta vitamin zehirlenmesine yol açmaktadır. Fazla meyve ve sebze tüketimi vücudumuzda mide zehirlenmesine, asit oranının yükselmesine, kaş ve saç dökülmelerine, vücutta kemik bozukluklarına ve bunun gibi daha pek çok olumsuz sonuca neden olmaktadır. Her vitaminin günlük belli bir miktarın üstünde tüketilmesi sakıncalıdır. Bu nedenle vitamin tüketiminde aşırıya kaçmamak ve mümkün olduğunca her meyve ve sebzeden dengeli bir şekilde faydalanmak gerekir.

images (2)

Vitaminlerin Yararları ve Zararları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Vitaminlerin Sağlığımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri"

 1. BiyolojiMAN dedi ki:

  Bravo Hocam Gerçekten Güzel Bir Yazı Yazmışsınız.Proje Ödevime Yardımcı Oldu.Ama Biraz Kısa Olmuş Ondanda Sıkıntı Olmaz Herarlde.Cansınız Seviliyorsunuz…

 2. ali mehmet dedi ki:

  hocam iyi güzel de vitaminler organiktir ama insanlar üretemez

 3. emircan dedi ki:

  çok iyi

 4. sdfg dedi ki:

  çokkkkkk azzzzzzzz

 5. sinem demir dedi ki:

  neden bukadar azzzzzzz

 6. hayat dedi ki:

  eeeeeeevet

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.