Yağmurlu Havaların Trafiğe Etkileri Nelerdir

Çarşamba, 7 Mayıs 2014, 21:57 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Trafiği Zorlaştıran Hava Koşulları Nelerdir, Yağmurlu Havaların Trafiğe Etkileri Nelerdir

Özellikle büyük şehirlerde trafik her geçen gün çok daha büyük bir problem haline gelmektedir. Havaların yağışlı olduğu günlerde ise bu şehirlerde trafik adeta bir kâbusa dönüşmektedir. Bazı durumlarda trafik çilesi insanları canından bezdirmektedir.

Yağışlı havalarda zemin kayganlaşır ve bu durumda kaza oranları artar. Bu nedenle yağmurlu havalarda aşırı hız yapmamaya özen göstermek gerekmektedir. Çünkü aşırı hız araların zemine tutunmasını daha da zorlaştırmakta ve bu nedenle daha fazla kaza meydana gelmektedir. Aşırı hızla ilerleyen bir aracın sürücüsü frene bastığında zemin kaygan olduğundan istediği anda duramayacaktır.

Yağmurlu havalar trafik açısından oldukça risklidir. Çünkü yağmurlu havalarda sürücülerin görüş alanı daralır. Aşırı yağmur ve bulutlanma nedeniyle sürücüler önlerini göremeyebilir.

Çok soğuk ve karlı havalar da trafik açısından büyük risk taşımaktadır. Çünkü bu günlerde yerler buz tutar. Çok soğuk ve karlı günlerde mümkün olduğunca araçla dışarıya çıkmayıp toplu taşımayı kullanmak yerinde olacaktır. Ama mecbur kalınırsa kar lastiği ve zincir takılmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Söz konusu havalarda yayalar da en az sürücüler kadar dikkatli olmak zorundadır. Çünkü olumsuz hava şartlarının olduğu günlerde yayaları da birçok tehlike beklemektedir.

Yağışlı Havaların Trafiğe Etkileri Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Yağmurlu Havaların Trafiğe Etkileri Nelerdir"

  1. esma dedi ki:

    çok beyendim soruyu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.