Yazı Kültürel İletişimin En Önemli Aracıdır Hakkında Kompozisyon

Cuma, 18 Kasım 2016, 10:57 | Genel | 2 Comments
by tayyar

Yazı kültürel iletişimin en önemli aracıdır hakkında kısa yazı, yazı kültürel iletişimin en önemli aracıdır hakkında kompozisyon örneği paylaşıyoruz.

Yazı kültürleri birbirine bağlayan, hayatımızı kolaylaştıran ve ticari hayatı geliştiren en önemli icattır. Hatta insanlığın bilinen çağları yazının bulunmasıyla birlikte başlamıştır. Yazının icadıyla birlikte ticaret kolaylaşmış bu da toplumlar arasında kültürel etkileşimi arttırmıştır. Yazı bir yönüyle kültür taşıyıcılığı yapmaktadır. Mesela başka kültürlere ait destanlar, hikayeler ve yaşayış tarzları hakkında en önemli bilgileri okuyarak ve onların yazılarını inceleyerek elde ederiz. Günümüzde klasik yazışmalar azalsa da internet ortamında ve iletişim hayatında sanal olarak da olsa yazışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Yazı insanları birbirine bağlayan en önemli araçtır. Çünkü aynı alfabeyi yazan toplumlar birbiriyle daha rahat anlaşır. Bu nedenle günümüz dünyasında batı dünyası daha üstündür çünkü sadece alfabeleriyle bile başka toplumları etkileyecek kapasiteye sahiptir. Yazı klasik bir araç da olsa iletişim kurmanın en eski ama en etkili yöntemidir. Yazı sayesinde bugünkü teknolojik gelişmelerin ekmeğini yiyebiliyoruz.

indir (1)

Yazının Önemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Yazı Kültürel İletişimin En Önemli Aracıdır Hakkında Kompozisyon"

  1. mizgin dedi ki:

    yazı bizim en önemli aracımızdır yazı olmasaydı eğitim olmazdı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.