Yeni Ankara Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya Kimdir 03.05.2011

Salı, 3 Mayıs 2011, 18:32 | Genel | 0 Yorum
by admin

3 Mayıs 2011 tarihi itibariyle Van Cumhuriyet eski Savcısı Ferhat Sarıkaya, Ankara Cumhuriyet Savcılığına atandı.Peki Ferhat Sarıkaya Kimdir ? İşte Ayrıntılar:

HSYK Birinci Dairesi, Adli Kararname ile 11 savcının görev yerini değiştirerek, mesleğe yeniden kabul edilenlerin görev yerlerini de belirledi.

Kurul’un Adli Kararnamesi’nde meslekten ihraç kararı kaldırılan Sarıkaya, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda görevlendirilirken, Derik Cumhuriyet eski Savcısı Hasan Fatih Ekiz, Kars Selim Cumhuriyet Savcılığı’nda görevlendirildi.

Ferhat Sarıkaya Hakkında Bilgiler:

Ferhat Sarıkaya resmen görevde1967 yılında Kırşehir’de doğdu. 1992 tarihinde İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Van Cumhuriyet Savcısı olan Ferhat Sarıkaya, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun 20 Nisan 2006 günü almış olduğu kararla meslekten ihraç edildi.

—- Basından —-
Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in onayı ile Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu’nca Savcı Sarıkaya hakkında başlatılan soruşturma raporu, HSYK’da ele alındı.

Savcı Sarıkaya, Şemdinli’deki olaylara ilişkin hazırladığı iddianamede, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile ilgili iddialara yer vermiş ve bu durum kamuoyunda tartışma yaratmıştı. Bu gelişmeler üzerine Genelkurmay bir açıklama yapmıştı.

Adalet Bakanlığı’nın görevlendirdiği, 2 müfettiş konuyu inceledikten sonra hazırladıkları raporu, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne sunmuştu. Müfettişler, Savcı’nın Jandarma’ya gönderdiği belgelerle yetkisini aştığına işaret etmişti.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, yaptığı toplantıda, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkayı’yı 1’e karşı 6 üyenin oyuyla meslekten ihraç etti ve karar kesinleşinceye kadar açığa aldı.

Haber7 – 3 Mayıs 2011

Ankara Yeni Cumhuriyet Savcısı Kim 3 Mayıs 2011,Ankara Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya Kimdir 03.05.2011,Ferhat Sarıkaya,Ankara Cumhuriyet Savcılığına Yeni Atanan Savcı Hakkında Bilgiler,Ferhat Sarıkayanın Geçmişi ve Yer Görev Aldığı Davalar

Tagged with: , , ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.