Yeni Kurulan İki Vakıf Üniversitesi

Çarşamba, 16 Mayıs 2012, 22:34 | YGS LYS | 0 Yorum
by admin

Murat Hüdavendigar Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi adı altında iki özel üniversite kuruldu. Meclis Genel Kurulu’nda, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın kabul edilmesiyle iki ayrı vakıf üniversitesi kuruldu. İşte Detaylar:

Meclis Genel Kurulu’nda, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.

Yasayla; İstanbul’da “Murat Hüdavendigar Üniversitesi” ve “Nişantaşı Üniversitesi” adlarıyla iki ayrı vakıf üniversitesinin kurulması ve Muğla Üniversitesi’nin adının “Muğla Sıtkı KoçmanÜniversitesi” olarak değiştirilmesi öngörülüyor.

İki vakıf üniversitesi daha kuruldu

Yasanın getirdiği düzenlemeler şöyle:
“Muğla Üniversitesi”nin adı “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi” şeklinde değiştirildi.
İstanbul’da Merve Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip Murat Hüdavendigâr Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak.

İstanbul’da Engin Fikirler Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip Nişantaşı Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak.

Kaynak: Anka

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.