Yetenek İle İlgili Kompozisyon

Cumartesi, 20 Şubat 2016, 17:38 | Genel | 2 Comments
by ozden

Yetenek Hakkında Kısa Yazı, Yetenek İle İlgili Kompozisyon

Yetenek kişinin herhangi bir alanda beceri sahibi olması, bu alanda ortaya koydukları ile herkesin hayranlığını ve beğenisini kazanması anlamına gelmektedir. Hemen her insanın yetenekli olduğu bir alan vardır. Önemli olan bu yeteneğin fark edilmesi ve geliştirilebilmesidir.

Çocukların yeteneklerinin fark edilerek geliştirilmesinde anne babalarına büyük görevler düşmektedir. Çünkü yetenek öyle bir şeydir ki küçük yaşlardayken fark edilerek çalışma ve emek ile desteklenmesi gerekmektedir. Erken dönemde fark edilmeyen yetenekler genellikle ziyan olmaktadır. Eğer bir yeteneğimiz varsa bu konuda pes etmeden çalışmalı ve ortaya koyduğumuz ürünlerle bu kabiliyetimizi herkese göstermemiz gerekmektedir.

Yetenekli insanlar kendilerini bir alanda geliştirerek diğer insanların da beğenisini kazanır. Hatta yetenek sayesinde bir meslek edinmek ve geçimini bu yolla sağlamak da mümkündür. Bu nedenle yeteneklerimizi ciddiye almak ve bunları geliştirmek gerekmektedir.

Yeteneklerin Değerlendirilmesi İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Yetenek İle İlgili Kompozisyon"

  1. cabbar dedi ki:

    işime yaradı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.