Yetersiz Beslenmenin Sonuçları

Perşembe, 1 Mayıs 2014, 4:42 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Düzenli Beslenmemenin Olumsuz Etkileri, Yetersiz Beslenmenin Sonuçları

Dengeli beslenme insan sağlığının olmazsa olmaz şartlarındandır. Yetersiz ve düzensiz beslenen kişilerde birçok sağlık problemi baş göstermektedir. Bu durumda kişi gerekli vitamin ve minarelerden uzak kalarak hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.

Yetersiz beslenen çocuklarda büyüme, gelişme ve vücudun işlemesinde aksaklıklar yaşanmaktadır. Yetersiz beslenen kişilerin bedenleri sağlıklı bir görünüşe sahip olmaz. Bu kişilerin hareket ve davranışlarında da anormallikler görülür. Bu kişiler diğer insanlara göre çok daha kolay hastalanır ve onların iyileşmeleri de uzun zaman alır.

Dengesiz beslenen kişilerde işgücünden alınan verim düşer bu kişilerin düşünme ve planlama yetileri de çok iyi çalışmaz. Dengeli beslenmeyen kişilerde gerekli gıdalar yeterli ölçüde alınmadığından bu durum hastalıkların temel sebebi olarak gösterilebilir. Sağlıklı bir insan olmanın temeli dengeli beslenmede yatmaktadır.

Yetersiz Beslenmenin Olumsuz Etkileri Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.