YGS LYS Üniversite Tercihleri Değiştirilebilir mi – İptal Edilebilir mi

Cuma, 19 Ağustos 2016, 8:26 | YGS LYS | 22 Comments
by admin

Adayların tercih yaparken özellikle dikkat etmeleri gereken bazı konular da bulunuyor. Adayların, tercih ettikleri programların karşısında belirtilen ”bakınız” uyarısında gösterilen ve o programa giriş için aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarının kontrol etmeleri gerekiyor.

Adaylar ayrıca, tercih ettikleri programların kodlarını doğru yazmaları konusunda da uyarılıyor.

Tercihlerini yaparken adayların, Tablo 3A, Tablo 3B ve Tablo 4’te verilen yükseköğretim programlarının başarı sıralarına göre sıralamaları şartı bulunmuyor.

Tercih işlemi gerçekleştirildikten sonra tercihlerde ve tercihlerin sıralamasında herhangi bir değişiklik yapılmasının kesinlikle mümkün olmayacağı için adayların tercihlerini yaparken dikkatli olmaları gerekiyor.

Engelli adaylara da ”engelleri yüzünden başarılı olamayacakları yükseköğretim programlarını tercih etmemeleri” uyarısı yapılıyor.

Tagged with:

22 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "YGS LYS Üniversite Tercihleri Değiştirilebilir mi – İptal Edilebilir mi"

 1. Mali diyor ki:

  1. Tercihlerde üniversite ye yerleştirm. Fakat kayıt. Yaptirmadim istedigim yer gelmedi. Ikinci tercihlerde hakkim var mi tekrar tercih yapabilir miyim

 2. burcu diyor ki:

  _arkadaslar unıv.ekkontejanlarına basvurun bolumu ıstemıyosanızmutlak bı alternatıf cıkar

  • busra diyor ki:

   1. Tercihte yerlestirilince ek kontenjana almiyolar gecersiz oluyo maalesef. Bnmde istemedigim tercih oldu. Keske yazmasaydim

 3. sefa diyor ki:

  tercıh yaptım y baska unuverste ekleyebılır mıyım

 4. sefa diyor ki:

  tercıh yaptım baska unuversıte ekleyebılır mıyım

 5. ErkanAykan diyor ki:

  Üniversite tercihlerimi yaptım bu tercihleri iptal etme şansım var mı?

 6. cansel şahin diyor ki:

  sisteme tercihlerimi onaylattım.tekrar sisteme girip tercih sıralamalarımı değiştirdim ve tekrar onaylattım.bi yanlışlık mı oldu yerleşmemde bi sorun olur mu??? acil cevap lütfen

 7. kağan diyor ki:

  arkadaşlar bana acil yardımcı olursanız gerçekten sevinirim tercih yapıldıktan ve onaylandıktan sonra daha tercih zamanı bitmeden değişiklk yapabiliyormuyuz acill…

 8. mustafa diyor ki:

  ek yerleştirmede 1.tercihim çıktı bunu 2. tercihle değiştirebilirmiyim?

 9. tuncay diyor ki:

  biz kastamonu meslek yüksek okulu insan kaynakları iö yü yanlışlıkla seçtik ve kayıt yaptırmadık tercihte başka bölümleri tercih yapa biliyormuyuz ?

 10. Hülya diyor ki:

  Arkadaşlar bende tercih yaparken hata yaptım ve istemediğim il ve bölüm geliyor bana bir dilekçeyle iptal et ettirebilecegimi söylediler iptal ettirilebilir mi bilgisi olan varmı :(

  • Kenisha diyor ki:

   Man, she really is an idiot. So she come with her baby to get attention, and brings her free cheap bakery crap, to have a free meal. Did she think that her &#;8r02lite2ary friends” may actually want to discuss the book or enjoy some good food, not pretend to give a crap about her oddly named son, and share their bounty in exchange for bakery left overs.

 11. adile diyor ki:

  Tercihimi yaptım yanlışlıkla onayladım. Değişiklik yapmak istiyorum. Nasıl mümkün okur?

 12. dilay diyor ki:

  Tercihlerimi guncelledim fakat basvuru tarihi olarak ilk tercih yaptigim tarih var ekranda. degisiklikler dogru ama guncelleme tarihi belirtilmemis bir aksilik var midir yoksa basvuru yaptigimiz ilk tarih mi gorunur?

 13. Sevde diyor ki:

  Unıversıte tercıhlerını kac defa degıstırebılırız pekı bır bılgınız var mı

 14. fatma diyor ki:

  2014 tercihlerini yaptıktan sonra değiştirebiliyor muyuz

 15. eda diyor ki:

  tercih sırasında yanlışlık yaptım.başvuru tarihi bitmeden düzeltebilirmiyim.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.