YGS LYS ve KPSS'de Son Teknoloji Güvenlik Önlemleri Geliyor 2011

Salı, 7 Aralık 2010, 17:52 | YGS LYS | 2 Comments
by admin

KPSS’de yaşanan kopya skandalının ardından YÖK  geniş güvenlik önlemlerini öylesine bir arttırdı ki artık kopya çekmek eskisinden gerçekten çok çok zor hale geliyor. İşte 2011’deki sınavlar için düşünülen güvenlik önlemleri:YÖK, yapılan değerlendirme sonucunda 2 şekilde kopya çekildiğine dikkat çekti. Ya soru kitapçıkları sınavdan önce bir şekilde ele geçirilip açılıyor ya da sınav esnasında sınav görevlileri tarafından adaya yardım ediliyor. İşte YÖK burdan hareket ederek teknolojinin imkanlarını seferber etti.

Adaya Özel Kitapçık Paketi

Adaylara sınav kitapçıkları paket halinde gelecek. Cevap kağıtlarının üzerinde adayın fotoğrafı ve adaya ait kişisel bilgileri içeren barkod  olacak.

Çipli Takip Sistemi

Adaylara gönderilen  özel kitapçık paketleri çip teknolojisiyle korunacak. Her paket çipli olacak. Sınav kitapçıkları Türkiye’nin her yerinde aynı anda açılacak. Öyle ki zamanından önce herhangi bir kitapçık paketi açılırsa, çip sistemi devreye girecek ve ÖSYM’ye kitapçığın açıldığını haber vermek için kısa mesaj yollayacak.

Sınav Salonlarında Kamera Olacak

Kayıtları özel güvenlik görevlileri tarafından tutulacak olan güvenlik kameraları bütün salonlara yerleştirilecek ve sınav boyunca  kayıtta olacak. Kayıtlar aynı titizlikle ÖSYM’ye gönderilecek.

Herkes İkametgah Adresinde Sınava Girecek

Her sınavda dile getirilen “Doğu’da kopya  çekiliyor” iddialarının önüne geçmek için herkes “MERNİS Adrese Kayıt Sistemindeki” adresine göre belirtilen yerde sınava girecek. İkametgahı dışında bir ilde sınava girilemeyecek.

Eokul-Meb.Comun Özel Haberidir. Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz”

Tagged with: , , ,

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "YGS LYS ve KPSS'de Son Teknoloji Güvenlik Önlemleri Geliyor 2011"

  1. hüseyin dedi ki:

    özlem yani böylesi daha iyi değilmi

  2. özlem dedi ki:

    iyice suyunu cıkardılar ama

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.