8:39 pm - Cuma Temmuz 25, 2014
Sponsorlu bağlantılar

YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak – ÖSYM Açıklama Yapmamakta Israrlı

Perşembe, 19 Nisan 2012, 12:08 | YGS LYS | 0 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

YGS SONUÇLARI 2012 - ÖSYM YGS SONUÇLARI Yüksek Öğrenime Geçis sınavı ÖSYM YGS Sonuçları maratonu başladı diyoruz aslında bizim için çok stresli bir durum bu. ÖSYM YGS Sonuçları, 2012 ygs sonuçları ne zaman açıklanacak sorularının cevabını aramaktan artık yorulduk.YGS Sonuçları 2012 bugün açıklanması gerekiyordu., neden bu ÖSYM bu kadar sorumsuz oldu. ygs sonuçları duyurmak bu kadar mı zor, açıklama yapmak , bu kadar mı zor …

Yaklaşık 2 milyon öğrenci için heyecan dorukta. Yükseköğretime Geçiş Sınavı”nın (YGS) sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyordu, hep bekliyoruz. Söz de 1 hafta erken açıklanacaktı. Ancak bu gidişle 1 hafta geç açıklanacak. Bir şey istemiyoruz sadece zamanında açıklayın

1 milyon 837 bin gencin yüreklerini tutarak, heyecanla bekledikleri Yükseköğretime Geçiş Sınavı”nın (YGS) sonuçları cevap anahtarlarının okunması tamamlandığı takdirde bugün açıklanacak. ÖSYM, sonuçların bugün açıklanması için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak cevap anahtarlarının okunması tamamlanamazsa sonuçlar yarın ya da en geç perşembe günü adaylara internet üzerinden bildirilecek. YGS barajını 6 puan türünden birinde 140 ve üzerinde puan alanlar aşabilecek. Ancak haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları”na (LYS) girebilmek için adayların 6 puan türünden birinden 180 ve üzerinde puan almaları gerekiyor.

YGS, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Türkiye’de tüm il ve bazı ilçeler ile KKTC’nin başkenti Lefkoşa olmak üzere toplam 160 sınav merkezinde, 98 bin 693 sınav salonunda gerçekleştirildi. Sınavda, 13 bin 353′ü emniyet personeli olmak üzere toplam 251 bin 789 sınav görevlisi görev yaptı diyoruz ancak, bu görevliler nedense sonuç açıklamaya gelince biraz pasif davranıyorlar.

Artık Açıklayın Şu Sonuçları da Yolumuza Baksak Diyoruz !!!

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.