Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2011

Pazar, 28 Ağustos 2011, 16:19 | YGS LYS | 0 Yorum
by admin

Yurt, burs ve kredide son başvurlarYurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 28 Ağustos günü (bugün) sona eriyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak imzasıyla yapılan yazılı açıklamaya göre, 2016 2017 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavına girerek herhangi bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen öğrencilerin müracaatları 28 Ağustos’a kadar (28 Ağustos dahil) ”www.kyk.gov.tr” internetadresinden yapılacak.

Ayrıca 2016 2017 öğretim yılında ilk defa yurt dışında bir öğretim kurumuna yurt girmeye hak kazanan öğrencilerin öğrenim kredisi ve burs başvuruları ile KKTC Lefke Avrupa Üniversitesinde ilk defa öğrenim görecek T.C. vatandaşı öğrencilerin yurt müracaatları da 28 Ağustos’a kadar ”www.kyk.gov.tr” internetadresinden gerçekleştirilecek.

Yurt müracaat sonuçları 4 Eylül 2011 Pazar günü aynı internet adresinden açıklanacak.

Asil listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları, 5 Eylül-16 Eylül (16 Eylül dahil) tarihleri arasında yapılacak.

Yurtlar 12 Eylül’de hizmete açılacak.

AA – 28 Ağustos 2011

2011 Yurt Başvuruları Hangi Tarihte Açıklanacak

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.