Yurt Öğrenim Kredisi ve Burs Başvuruları Başladı

Pazartesi, 17 Eylül 2012, 1:20 | Gündem, YGS LYS | 5 Comments
by admin

KYK yurt başvuruları , Kredi Yurtlar Kurumu Burs Başvuruları , Öğrenim Kredisi Burs Başvuruları Başladı 2016 2017 , KYK Yurt Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuru Tarihleri İşte Detaylar :

Yüksek lisans, doktora öğrencileriyle ön kayıt ve özel yetenek sınavıyla yükseköğretim programlarına girecekler için yurt, burs ve öğrenim kredisi başvuruları başladı.

Yurt, burs ve öğrenim kredi başvuruları 2016 2017

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, yaptığı yazılı açıklamada, Yurt Dışında Çalışanların Çocukları Sınavı (YÇS) sonucu bir yükseköğretim programına yerleşenlerin yurt, burs ve öğrenim kredisi başvurularının 11 Eylül’de başladığını, 21Eylül’e kadar ”www.kyk.gov.tr” internet adresinden yapılabileceğini belirtti.

Albayrak, yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavıyla yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvurularının, 17 Eylül-07 Ekim tarihleri arasında alınacağını bildirdi.

Hasan Albayrak, kurum yurtlarında barınmaktayken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen öğrencilerin yurt başvurularının ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince 10-23 Eylül tarihleri arasında kabul edileceğini kaydetti.

17 Eylül 2012 KYK Öğrenim Kredisi ve Burs Başvurularını yukarıdaki talimatlara göre yapabilirsiniz …

eokulegitim.com

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Yurt Öğrenim Kredisi ve Burs Başvuruları Başladı"

 1. Büşra Akdeniz dedi ki:

  ek yerleştirme ile yerleşenler kyk dan yararlanabilir mi?

 2. canan dedi ki:

  merhabalar,kardeşim Trakya Üni kazandı ve yurtta 789.yedekte maalesef :( özel yurt maaliyetleri çok fazla acaba devlet yurtlarının asıl kayıda gecene kadar günlük ücreti ne kadar ?

 3. gülsüm dedi ki:

  ben önlisans okuyorum bu sene 2 senem arasınıf olarak burs ve kredı basvurusunda bulundum kredi çıktı. ne zmana kadar basvuru yapmalıyım ve belge olarak ne gerekli nasıl bı yol izlemeliyim ?bilgilendrirsenız sevınrıım ?

  • emir yaşar dedi ki:

   bursa uludag üniversitesi 3.sınıf makine mühendisliğinde okuyorum. eğitimimi devam ettirebilmem için bursa ihtiyacım yar.yardımcı olursanız çok dua ederim.bana bu numaradan ulaşabilirsiniz : 0*** 702 26 52

 4. kübra pelin dedi ki:

  ben ek yerleştirmede yerleşebildim bursa ihtiyacım var açıköğretim lisans okuyorum bu tarıhten sonra başvuru yapabileceğim adresleri öğrenebilirmiyim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.