Zekeriya Öz'ün Yerine Atanan Yeni Ergenekon Savcıları 5 Nisan 2011

Salı, 5 Nisan 2011, 16:18 | Genel | 0 Yorum
by admin

Ergenekon soruşturmasının savcısı iken İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Vekili olarak atanan Zekeriya Öz’ün yerine bir değil iki yeni isim geldi. İşte yeni Ergenekon  savcıları ve ayrıntılar:

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları Cihan Kansız ile Ufuk Ermertcan, ”Ergenekon” soruşturmasını yürütmekle görevlendirildi.

Alınan bilgiye göre, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız’ın, Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atanan Zekeriya Öz’ün yürüttüğü soruşturma dosyalarını devraldığı bildirildi.

İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinde 23 Mart 2011 tarihinde görevlendirilen 5 savcıdan biri olan Ufuk Ermertcan’ın da Kansız’a yardım edeceği öğrenildi.

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı olarak yaklaşık 2 yıldır görev yapan Cihan Kansız, daha önce de kamuoyuna yansıyan soruşturmalar yürütmüştü.

”Yaşlıların mülklerini tehditle alan suç örgütü”, ”Ergenekon” soruşturması kapsamında Şile’deki ormanlık alanda yapılan kazıya ilişkin soruşturmaları tamamlayan Kansız, halen sanatçı İbrahim Tatlıses’e yönelik saldırıya ilişkin soruşturmaya da bakıyor.

Haber7 – 5 Nisan 2011

5 Nisan 2011 Yeni Atanan Ergenekon Savcıları Kimler,Yeni Ergenekon Savcıları Cihan Kansız ve Ufuk Ermertcan,Cihan Kansız Kimdir,Ufuk Emertcan Kimdir,Ergenekon Davasında Zekeriya ÖZ’ün Yerine Getirilen Savcılar Belli Oldu,Ergenekon Soruşturmasının Yeni Savcıları 5 Nisan 2011

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.