17 Ocak 2012 Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler

6 ilde okullar yarın 17 Ocak 2012 SalıÜlkemizi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle eğitime verilen bir günlük ara bazı illerde uzatıldı. Böylece aşağıdaki illerde eğitime yarın da ara verilecek. 17 Ocak 2012 Salı günü tatil olan il ve ilçeler şöyle :

Adana

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın için okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Tufanbeyli ilçesinde bugün sabah saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı günlük yaşamıolumsuz etkiliyor. İlçe merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreye, yüksek yerlerde ise 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

Kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 29 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede yarın eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Samsun

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışının etkiliolduğu, Asarcık ve Havza ilçeleri ile Kavak ilçesine bağlı Emirli, Karayusuflu, Mahmutbeyli, Akbelen, Gödekdemir köylerindeki okullarda yarın, Ladik ilçesindeki okullarda ise, yarın ve Çarşamba günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Ordu

Ordu Valisi Orhan Düzgün, yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 14 ilçede okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini söyledi.

Kentin özellikle yüksek kesimlerinde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Vali Düzgün ”Kapanan 301 köy yolunun tekrar ulaşıma açılaması için İlÖzel İdaresi ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Zor durumda bulunan 10 köyümüzün yolu ise ekiplerimiz tarafından açıldı. Ancak diğer köy yollarımızı tekrar ulaşıma açmak için kar yağışının durmasını bekliyoruz. Sahil kesimini ayrı tutarsak genel anlamda şuan için 40 santim kar kalınlığı oluştuğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Vali Düzgün, kar yağışı nedeniyle 19 ilçeden 14’ünde okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini belirtti ve ”Mesudiye, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Aybastı, Kumru, Çamaş, Çaybaşı, Ulubey, Çatalpınar, Kabataş ve İkizce ilçelerimizde okullarda eğitime bugün ve yarın, Akkuş, İkizce ve Korgan ilçelerinde ise bugün, yarın ve çarşamba günü eğitime ara verildi” dedi.

Çorum

Çorum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı bazı okullarda eğitimeverilen 1 günlük ara 2 güne çıkarıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, il merkezi dışındaki bütün okulların yarın da tatil olduğu aktarıldı.

Giresun

Giresun’da da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullar tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, yörede dün özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla Bulancak, Dereli ve Tirebolu ilçelerindeki köy okulları ve taşımalı sistemde eğitim veren okullarda, Çanakçı, Doğankent, Güce ve Yağlıdere ilçelerinin tamamındaki okullarda yarın, Şebinkarahisar ilçesinde ise yarın ve çarşamba günü eğitime ara verildi.

Yetkililer, kar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı ve karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Zonguldak

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde yarın eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının ulaşımıolumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesieğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın da ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 17 Ocak 2012 Salı , Hangi Okullara Kar Tatili Var 17.01.2012 , Aksaray Çorum Giresun Zonguldak Ankara Nevşehir Ordu Samsun Adana Tufanbeyli Okullara Kar Tatili 17 Ocak 2012 , Kar Tatili Olan İller ve İlçeler Hangileri ,17 Ocak Salı Kar Tatili Olacak mı Var mı Nereler Tatil

16 Ocak 2012 –

 

 

2 thoughts on “17 Ocak 2012 Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler

 • 09/01/2013 tarihinde, saat 21:43
  Permalink

  Vali amca okullar 10 Ocak Perşembe günüde tatil olsun.Havalar çok soğuk ve okulumuzda bile durumu iyi olmayıp, sıkı giyinemeyen arkadaşlarımız var.

  Yanıtla
 • 17/01/2012 tarihinde, saat 02:23
  Permalink

  bursada kar tatili var mı? bilgi olan yazabilirmi lütfenn?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir