2011 Eylül Ayı OYS Yapılacak – Sınava Girecekler Bu Tarihlere Dikkat

2012 Eylül Ayı 2. OYS Sayfası İçin Tıklayın

Sitemizin de ziyaretçilerine söylediği gibi , 2011 yılı Eylül ayında Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Yapılacak. Müjdeli Haber MEB ‘ten geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, 2011 yılı için önceki yıllarda olduğu gibi ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayan öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı tanıdı. Ayrıntılar şöyle:

MEB’den yapılan açıklamada, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarı gösteremeyen öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı tanındığı bildirildi.
Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği gereğince ders kesimini takiben yapılan Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları’nın tamamlandığı belirtilerek, konuyla ilgili yapılan değerlendirmede az da olsa bir kısım öğrencinin sınavlarda istenilen başarıyı gösteremediğinin tespit edildiği kaydedildi.
Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in genelge yayınlayarak bu öğrencilerin 2010-2011 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere başarısız oldukları 4 dersten sınava alınabileceklerinin duyurulduğu belirtildi.

GENELGE
Genelgeye göre, Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde, önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutuldukları derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle sınıf geçip geçmediklerine bakılmaksızın öğrenciler bu öğretim yılında öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınacak.
Sınava girilecek dersler, 15-23 Ağustos 2011 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından dilekçe ile okul müdürlüklerine bildirilecek.
İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı ders kesimi veya ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen öğrencilerden, bu genelge kapsamında yapılacak sınavlardan yararlanmak isteyenlerin de başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıt olarak sınava girecekleri derslere ait müracaatlarını yapmaları gerekiyor.
Sınav takvimi hazırlanırken 2011 ÖSYS’de herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ve bu genelge kapsamında sınava girecek öğrencilerin durumları da dikkate alınacak.

OYS’lere girecek olan öğrencilerin 15 – 23 Ağustos tarihleri arasında okullarına mutlak sûretle dilekçe vermeleri gerekmektedir.

29 Temmuz 2011 – Anadolu Ajansı

2011 Eylül Ayı OYS Başvuru Tarihleri, 2011 Ortalama Yükseltme Sorumluluk Sınavları Dilekçe Tarihi, Ortalama Yükseltme Sınavına Giriş Şartları MEB 2011, Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavlarına Kimler Girebilecek

 

59 thoughts on “2011 Eylül Ayı OYS Yapılacak – Sınava Girecekler Bu Tarihlere Dikkat

 • 02/09/2012 tarihinde, saat 23:46
  Permalink

  ya sınav tarihleri nezaman arkadaşlar ya yarın sınav fln varmı ??

  Yanıtla
 • 14/08/2012 tarihinde, saat 10:53
  Permalink

  bnm karnemde 2 1 war biri dil anlatım ama sınıfımı geçtim ortalama yükseltme sınawına giridim ama malesef kazanamadım ortalamam düşer mi
  karnemde sısfı sorumlu geçtin dio lise 3 geçicem

  Yanıtla
 • 14/08/2012 tarihinde, saat 10:28
  Permalink

  arkadaşlar bnm durumum bnm karnemde 2, 1 war biri dil anlatım ama sınıfımı geçtim ortalama yükseltme sınawına giridim ama malesef kazanamadım ortalamam düşer mi
  karnemde sınıfı sorumlu geçtin dio ve bn sınıfı geçtim dimi ne olur ACİL cewap werinn…

  Yanıtla
 • 06/08/2012 tarihinde, saat 16:49
  Permalink

  meb i aradım ve daha bir açıklama yapılmadığını söyledi konuyu kapatabilirsiniz kimse yanlış sözlerde bulunmasın 147 yi arayın ve ögrenin …

  Yanıtla
  • 28/08/2012 tarihinde, saat 13:17
   Permalink

   ya ortalama yükseltme eylülde var ben gittim dilekçe verdim bana cuma günü tarihleri alıcan pazartesi sınavlar başlıyor yani 3 eylül git çalış

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir